אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכות חדשות: עוד אמנות ביפו

תערוכות חדשות: עוד אמנות ביפו

תערוכה של אמנים פלסטינים מהרשות ומישראל נפתחת ביפו, התערוכה השנתית של סרג' תירוש ותכשיטים במוזיאון תל אביב

12.05.2010, 10:44 | דנה גילרמן

1. אחרי יריד "צבע טרי" המוצלח, שנסגר בשבת בנמל יפו, ותערוכת "סלון הדחויים" הלא מוצלחת שנערכה בסמוך בשוק הפשפשים, ייפתח בשבת אירוע מרכזי נוסף בנמל יפו - "סלון יפו לאמנות פלסטינית". בתערוכה יוצגו יותר מ־100 עבודות של 40 אמנים ואמניות פלסטינים, תושבי ישראל והרשות הפלסטינית, חלקם מוכרים ואחרים צעירים ואנונימים. כפי ש"צבע טרי" הציג תמונת מצב של האמנות העכשווית בישראל נכון ל־2010, ו"סלון הדחויים" הציג תמונת מצב של כל אלו שיצירתם לא התקבלה ל"צבע טרי", כך בדף הכוונות של הסלון הפלסטיני נכתב כי הוא מתיימר "להציג לראשונה תמונת מצב של רוב הזרמים המרכזיים באמנות הפלסטינית העכשווית. מטרתו היא קיום מפגש בין אמנות זו, שמרביתה נעשית בפריפריה, לבין אספנים וחובבי אמנות ישראלים".

המטרה היא לא רק מסחרית אלא גם, אולי בעיקר, תרבותית. חלק מהכנסות המכירה יעברו למימון פעילותה של הגלריה העירונית בתמרה (בגליל המערבי). בין האמנים המציגים: מיכל חלאק, בות'ינה מילחם, מירוואת עיסא, אחמד כנעאן, מוחמד פאדל, סעיד אבו שקרה ואחרים. התערוכה תתקיים בהאנגר 2 ותהיה פתוחה לקהל בשעות 10:00–20:00. היא תינעל ב־27 במאי.

 

2. התערוכה השנתית בביתו המרשים של סרג' תירוש ביפו (הצדף 8), המשמש גם כחלל תצוגה של חברת Start (המשקיעה באמנים צעירים), תיפתח הערב ב־19:30. בתערוכה יוצגו עבודות של שישה אמנים שהחברה בחרה להשקיע בהם בשנים הקרובות ולרכוש מעבודתם. התערוכה תינעל ב־30 ביוני.

צורי גואטה עם אחת מעבודותיו צורי גואטה עם אחת מעבודותיו צורי גואטה עם אחת מעבודותיו
3. במוזיאון תל אביב תיפתח ביום שישי תערוכה של צורי גואטה, בוגר שנקר שהפך למעצב בינלאומי. החברה שלו, Silka Design, מתמחה בעיצוב פנים, בדים, תכשיטים ואביזרים. עיקר גאוותו הוא קו התכשיטים "SI51",

שהוא גם שם התערוכה במוזיאון. פרטים: שדרות שאול המלך 27 תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות