אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקישון, הגרסה הירוקה: פארק תיירותי-מסחרי יוקם על גדות הנחל צילום: אלעד גרשגורן

הקישון, הגרסה הירוקה: פארק תיירותי-מסחרי יוקם על גדות הנחל

בשטח הפארק, שישתרע על פני 7,600 דונם יוקמו אמפיתיאטרון פתוח, אתרי אירועים, אולמי ספורט, מוזיאונים, גלריות ומרכז מוסיקה

12.05.2010, 14:17 | שירלי ששון-עזר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה הודיעה היום על הפקדת תכנית המתאר לפארק המטרופוליני קישון. את התוכנית יזמה עיריית חיפה ומטרתה לתת מענה ל-1.2 מליון נפש המתגוררים בחיפה והצפון.

התוכנית משתרעת על שטח של 7,600 דונם ונמצאת בין מתחם בתי הזיקוק ונחל הקישון בצפון, דרך 75 בדרום, דרך דשנים במזרח ואזור התעשייה של חיפה במערב. שטח התוכנית גובל במרחבי התכנון של העיר חיפה, נשר, מועצה אזורית זבולון וקרית אתא.

בשטחי הפארק יוקמו אמפיתיאטרון פתוח, אתרי אירועים, אולמי ספורט, מוזיאונים, גלריות ומרכז מוסיקה. כמו כן הוגדר שטח למגרשי ספורט פתוחים, שבילי אופניים ופיתוח אגמים וגופי מים שישמשו לספורט מים, דיג ושיט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
פתרון לבעיה!
מצד אחד באמת חסר לנו מקומות בילוי פארקים גדולים ומתקני ספורט לאירוח משחקים בענפים שונים. מצד שני ישל נו את בתי הזיקוק ה"מסריחים" שהריח לא מאפשר להוציא את הראש מהחלון של האוטו. ועוד דבר שלא נשכח אנו נמצאים במפרץ מקום שבו נמל מכניס כל כך הרבה כסף למדינה ויצר הרבה מקומות תעסוקה. אז הפתרון שאני מציע הוא לעשות 3 דברים במקביל: 1 להרחיב את הנמל חיפה ואת מסוף המכולות להציבם במקום קרוב יותר לנמל. 2. השטח שנוצר כתוצאה מפינוי מכולות ישמש לפארקים ולמתקני הספורט הרחוקים קצת מהסירחון.3 . להצמצם את שעות הפליטה
רומן , טירת כרמל  |  14.05.10
20.
פארק בקישון
עירית חיפה הניכבדה הקמתם פארק יפה בנמל הדייגים בקישון לפני מיספר שנים שם לא סיימתם את העבודה דרכי הגישה לפארק עד היום עשויה מכורכר מאובק שמוציא את החשק לבוא למקום שענני אבק עולים מכל אוטו שנוסע -אומרים שאם יש כסף לחליפה אז גם לחגורה תסיימו ואחר כך תתחילו משהו חדש בברכה
יגאל ינאי , קרית חיים  |  13.05.10
לכל התגובות