אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חור בכיס: אלו תארים יותירו אתכם תפרנים? צילום: shutterstock

חור בכיס: אלו תארים יותירו אתכם תפרנים?

רשימת התארים המשתלמים לא הספיקה? קבלו את רשימת התארים האקדמיים שנמצאים בתחתית טבלת השכר

12.05.2010, 21:20 | סוכנויות הידיעות

לא ניתן להכחיש את הערך של תואר אוניברסיטאי: על פי מפקד האוכלוסין האחרון שנערך בארצות הברית, השכר החציוני לבעלי תואר ראשון גבוה ב-20 אלף דולר מהשכר של אנשים בעלי השכלה תיכונית בלבד. בנוסף, שיעור האבטלה של בעלי התואר הראשון הוא נמוך בחצי מזה של אנשים ללא תואר.

התארים המשתלמים מי ירוויח יותר - סטודנט להנדסה או לכלכלה? כל השכלה היא השקעה, אבל ישנם מקצועות משתלמים במיוחד. עשרת התארים המתגמלים ביותר בארה"ב סוכנויות הידיעות, 54 תגובותלכתבה המלאה

עם זאת, לא כל התארים משתלמים. האתר PayScale.com פרסם דו"ח על כוח ההכנסה של התארים השונים. באופן מפתיע, תארים בהנדסה ממשיכים להעניק למחזיקים בהם את המשכורות הגבוהות ביותר, ובהתאם צריך לרדת מטה ברשימה כדי למצוא נוכחות למקצוע מתחום מדעי הרוח.

אולם, בחירת תואר לא צריכה להיות מבוססת אך ורק על המשכורת העתידית שהוא יעניק. יש להצדיע לבעלי תארים שתחומי העניין והעבודה הקשה שלהם הובילה אותם לבחור במקצועות המדורגים בתחתית רשימת השכר לפי תואר:

לימודי דרמה. משכורת התחלתית: 35,600 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 56,600 דולר לשנה. כמה כוכבי על בעלי תואר בדרמה כמו דנזל וושינגטון ומריל סטריפ כנראה דוחפים את המספרים הללו כלפי מעלה, אולם על כל שחקן מצליח יש אלפי שחקנים בפוטנציה שבקושי מצליחים לגמור את החודש. עם זאת, אנשים לא בוחרים ללמוד דרמה כדי להתעשר, אלא מתוך אהבת התיאטרון.

תולדות האמנות. משכורת התחלתית: 35,800 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 56,300 דולר לשנה. רק אמן יכול להפוך תקציב קניות חסכוני למלתחה שנראית כמו כמיליון דולר.

מלונאות. משכורת התחלתית: 37 אלף דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 54,300 דולר לשנה. התעשייה הזו מראה סימני שיפור, וההטבות שמתלוות לעבודה בתחום עשויות לפצות על המשכורת הנמוכה יחסית, שכן במקרים רבות מתלוות לעבודה נסיעות מוזלות.

חינוך. משכורת התחלתית: 36,200 לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 54,100 דולר לשנה. עבור האנשים המתאימים, קריירה של מורה היא מתגמלת ביותר - ואכן מדובר במקצוע אצילי. החדשות הטובות הן שעל פי לשכת הסטטיסטיקה האמריקאית, הזדמנויות התעסוקה בתחום צפויות לצמוח בעשור הקרוב ב-14%.

חינוך. מקצוע אצילי, צילום: shutterstock חינוך. מקצוע אצילי | צילום: shutterstock חינוך. מקצוע אצילי, צילום: shutterstock

גינון. משכורת התחלתית: 37,200 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 53,400 דולר לשנה. נראה שאהבה ירוקה לא בהכרח מכניסה מזומנים. אך כשעובדים עם פרחים וצמחים בפארק או בגינה, מי צריך את הכסף, לא?

ספרדית. משכורת התחלתית: 35,600 דולר. משכורת באמצע הקריירה: 52,600 דולר. כפי שפתגם ידוע אומר: "כשלומדים שפה חדשה - מרוויחים נפש חדשה". איך אפשר לשים תג מחיר לנפש?. ידיעת ספרדית ביחד עם אנגלית פותחת אפשרויות תעסוקה מעבר למורה לספרדית או מתרגם, ומעניקה הטבות כגון הנאה גדולה יותר ממוזיקה, סרטים וספרות בספרדית.

מוזיקה. משכורת התחלתית: 34,000 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 52,000 דולר לשנה. אם היה קל להיות מוזיקאי, אז כולם היו עושים זאת. בינתיים הרוב מעדיפים להתמקד בגיטרה הירו ואחרים במשחקי מחשב.

תיאולוגיה. משכורת התחלתית: 34,800 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 51,500 דולר לשנה. זו דוגמה נוספת לתואר שמי שבוחר ללמוד אותו בהחלט לא עושה זאת בשביל הכסף. אנשים הבוחרים ללמוד תיאולוגיה לרוב מונעים מתחושת שליחות עליונה יותר, ולעיתים קרובות הם בעלי תשוקה עזה להביא טוב לעולם, ללא קשר למחיר.

חינוך לגיל היסודי. משכורת התחלתית: 33,000 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 42,400 דולר לשנה. התמחות בחינוך לגיל יסודי פירושה משכורת נמוכה יותר מתואר רגיל בחינוך.

עבודה סוציאלית. משכורת התחלתית: 33,400 דולר לשנה. משכורת באמצע הקריירה: 41,600 דולר לשנה. אומרים שהפשע לא משתלם. כפי שעולה מרשימה זו, גם עזרה לאנשים לא משתלמת במיוחד. למרבה המזל - סטודנטים רבים מאמינים שהעזרה לאחר הוא תגמול מספיק בפני עצמו. עובדים סוציאליים הם רשת ביטחון חשובה לאנשים שנקלעו לזמנים קשים. על פי לשכת הסטטיסטיקה, צפויות להיפתח הזדמנויות תעסוקה בתחום, בייחוד בכל הקשור בטיפול באוכלוסייה המבוגרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

28.
תגובה לכלכלן _14.
כבר בדוק כדי להיות עשיר אין צורך בלימוד שנה אחת.זה משהו מולד.ולומדים בשטח. שתי אחיות אחת למדה ולמדה והרוויחה לא רע .והשניה פוסטמה אבל נוכלת.היא מגנט לכסף.היא מוציאה כסף מעניים.עניים מרחמים עליה כולל אמא שלה .זה משהו או שיש בך או אין.זאת כל התורה . דרך אגב המקצוע הכי עתיק בעולם זנות שנכון להיום קוראים בשפה יפה נערת ליווי.גם מרוויחים הון עתק.ואין צורך בלימודים. ומתווך ושדכנים .גם מרויחים המון. אבל בשורה התחתונה אם יגנבו לך מה שיש לך תמיד ישאר לך הלימודים. אבל מצד שני. בכסף אפשר לקנות הכל כולל הכל חוצ את מלאך המוות :-).בררררר מקווה שעניתי לכם על השאלות.
חידת השיטה  |  13.05.10
27.
הנה רשימה נוספת למרוויחים הכי הרבה.
ובאמת נכון ישנם אלה שלא יודעים לכתוב את שמם.... קבלני שיפוצים. ספרים,מניקוריסטיות וקוסמטיקאיות.כל שעה מרוויחים לפחות אלף $...בדוק.והטיפים אללה יוסטור. וכל עובדי הסיעוד המטפלים מטעם ביטוח לאומי .שעובדים עם הזקנים .שמנקים לזקנים את הדירה .ממש "מנקים" חחחחח והמבין יבין.ועוזרות בית. איזה כסא מנהלים יש לקוסמטיקאיות....תוך שנה דירה 5 חדרים חדש חדש וכל המיפרט הטכני חדש ו800 פעם מסביב לעולם וחתונה ושלוש ילדים.....
13.05.10
לכל התגובות