אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בנק מזרחי ניסה לסחוט אותי" צילום: תומריקו

"בנק מזרחי ניסה לסחוט אותי"

אברהם בחרי, מייסד רב בריח, טוען כי כסף ששימש כפקדון עבור ערבות שחתם נלקח מחשבונו, וכי בפגישה עם נציגי הבנק אף ניסו לסחוט אותו

13.05.2010, 08:39 | מארק שון

אברהם בחרי, מי שייסד את חברת רב-בריח, תובע מבנק מזרחי טפחותכ-5 מיליון שקל בטענה שלא ניתן להפעיל את הערבות שחתם עליה לטובת אחיו בשנת 2008.

בחרי הוא המייסד של חברת רב-בריח והחל משנת 2001 הוא העביר את השליטה לאחיו, אורי בחרי. בעקבות מלחמת לבנון השניה החלו הבעיות בחברה ואורי ביקש את עזרתו של אחיו.

בינואר 2008 חתם אברהם על כתב הערבות האחרון, שקבע כי הוא יערוב להלוואות שאורי נטל בחשבונו האישי. חמישה חודשים לאחר מכן, במאי 2008, הגישה רב-בריח בקשה להקפאת הליכים ובאוגוסט אותה שנה ניתן לה צו פירוק והיא נמכרה בחלקה לאיש העסקים שמואל דונרשטיין.

התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב במקביל להליך משפטי אחר בין הבנק לבין בחרי, באותו נושא; בנק המזרחי תבע מבחרי 3.3 מיליון שקל בגין הערבויות לחובות אחיו. בבקשה שהגיש בתגובה טען בחרי, כי כתב הערבות בגינו הוא נתבע מבוטל, ולא ניתן לתבוע אותו.

בכתב התביעה שהוגש שלשום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב הטונים של בחרי כבר הרבה יותר תקיפים. לטענת בחרי, הבנק לא גילה לו אודות כל חובות אחיו, הכסף ששימש כפקדון נלקח מחשבונו במהלך משא ומתן שניהל עם הבנק, ובפגישה לאחר מכן נציגי הבנק אף ניסו לסחוט אותו.

יומיים לאחר מכן, טוען בחרי, התקיימה פגישה בבנק, במסגרתה טען שלמה זיו (מנהל מחלקת לקוחות מיוחדים בבנק) כי קיימת ערבות של אורי לחברה אחרת והבנק יכול לצרף את זה לערבות של אברהם. "זיו איים על אברהם ואמר, שהוא מבקש להזכיר כי לבנק יש אפשרות לתבוע אותו גם בגין הערבות של אורי לחברת ל.ה.ר".

מהבנק נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו לידינו את כתב התביעה של מר אברהם בחרי. נוכל להגיב אליו רק לאחר שנקרא אותו. יחד עם זאת ראוי לציין, כי הטענות המופיעות בפנייתך נכללות בבקשת הרשות להתגונן שהגיש מר בחרי, כתגובה לתביעה שהבנק הגיש נגדו. תביעה זו טרם נדונה בבית המשפט. יודגש, כי הערבות שהעמיד מר אברהם בחרי לאחיו אורי מוגבלת אך ורק בהיקפה הכספי, אבל אינה מוגבלת או מצומצמת בתכולה שלה. ומכאן, שהערבות תקפה בהתייחס לכל חובותיו של האח אורי, בין כחייב ובין כערב. לטענות על איומים כביכול על מר בחרי אין כמובן שחר. הבנק פועל באופן חוקי ולגיטימי על מנת למצות את זכויותיו, על-פי כתב הערבות שמר בחרי העמיד לאחיו".

התביעה הוגשה באמצעות עורכי הדין מישל אוחיון, יואב אלשיך ועמית אשור ממשרדו של אוחיון.

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
תילחם באמצעות מומחים. לקחתי מומחית וזה עזר
עד שלקחתי חוות דעת נגד הבנק העורך דין שלי לא הישיג לי כלום. רק המומחית שלקחתי הצילה אותי והראתה בחוות דעת שלה את כל הפשלות של הבנק ואת כל מה שאומר בחוק ובמפקח של הבנקים וכל מיני דברים של מומחים. זה באמת יקר אבל כשחייבים 2 מיליון שה שווה כל שקל. ורק אחרי המומחית והעדות שלה הכל הסתדר אומנם אחרי כמה זמן אבל ככה זה. ובלי המומחית השופט לא היה חושב שהבנק לא בסדר וחשב שאני סתם מתלונן ומנסה להתחמק. באמת בהתחלה התקמצנתי למה שהעורך דין זה מספיק יקר ופתאום גם המומחית רצתה כמו עורך דין וזה נראה לי מוגזם אבל אחרי שראיתי את העבודה שלה הבנתי שזה טונה עבודה ושצריך באמת ידע וניסיון בזה. לא כל רואה חשבון יודע לבדוק בנקים אפילו ששלי היה מצוין הוא היה גרוע בבנקים אל תוותר. תילחם ותיקח מומחה לבנקים
יעקב ג. נפגע בנק  |  14.05.10