אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשיך לרייפמן: "אם לא תעביר המניות תוך 10 ימים - תקבל מאסר ממושך" צילום: אוראל כהן

אלשיך לרייפמן: "אם לא תעביר המניות תוך 10 ימים - תקבל מאסר ממושך"

השופטת הציבה אולטימטום לאיש העסקים, ודרשה ממנו לסיים את הסחבת בעניין מניות אמבלייז: "החלטתי לתת לחייב הזדמנות אחת ואחרונה למלא את הצו"

13.05.2010, 12:46 | מארק שון

שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א ורדה אלשיך החליטה לתת לאיש העסקים אלי רייפמן "הזדמנות אחרונה" כהגדרתה להעביר את מניותיו באמבלייז לפני מאסר ממושך. "החלטתי לתת לחייב הזדמנות אחת ואחרונה למלא את הצו, או להראות התקדמות משמעותית, מוכחת ומגובה באסמכתאות הולמות בכל הנוגע לאיתור המניות" כתבה השופטת בהחלטה, והוסיפה: "אני קוצבת לחייב 10 ימים (בהתחשב בעובדה כי חג השבועות עומד בפתח) לשם עמידה במשימה זו; אם לא יעשה כן, ישלח למאסר ממושך בגין בזיון החלטות בית המשפט, חרף כל הצער הכרוך בכך".

המנהל המיוחד לעסקיו של רייפמן, איתן ארז, ביקש אתמול להכניס את רייפמן לתקופת מאסר נוספת, בשל העיכוב הממושך.

 מרייפמן נמסר בתגובה כי "החלטתה של כבוד השופטת אלשיך אינה הגיונית ובכוונתי לפנות לביהמ"ש העליון בנושא. חברת הרישומים האנגלית החזירה תשובה לגבי זהות מחזיקי המניות. ההליך המשפטי באנגליה הוכיח את שאני אומר תקופה ארוכה. אין ולו מניה אחת של חברת אמבלייז על שמי. לא ייתכן כי יידרש ממני להעביר דבר שאינו על שמי ולא בשליטתי. לצורך ביצוע הצו עלי להסתמך על צד שלישי אשר לא בטוח כי ישתף איתי פעולה. כל צו המורה לי להישען על פעולותיהם של צד שלישי אינו ישים בעליל ומנוגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אני רוצה לקיים את צו בהמ"ש ולהעביר את המניות, אך אינני יכול, וודאי שלא בתוך 10 ימים".

רייפמן אמר עוד: "גם נציגת הכנ"ר אמרה אתמול בדיון כי היא יודעת שמאסרי לא יקדם את הצו וכל מטרתו הנה למען העברת מסר לציבור". 

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות