אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן מכניסה את פימי כשותפה אפשרית בתהל לפי שווי של כ-250 מיליון דולר צילום: עמית שעל

קרדן מכניסה את פימי כשותפה אפשרית בתהל לפי שווי של כ-250 מיליון דולר

קרן פימי תעניק הלוואה של 50 מיליון דולר לחברה בת של קרדן אן. וי, תהל. במקרה של הנפקה של החברה תוכל פימי לרכוש מניות בהנחה של 25% מהשווי שנגזר

17.05.2010, 10:15 | שהם לוי

קרדן אן.וי, הנסחרת בבורסות תל אביב והיורונקסט באמסטרדם דיווחה היום (ב') כי תהל הפועלת בתחום תשתיות המים (100%) חתמה אתמול על כתב הבנות עם קרן פימי, לפיו תקבל מקרן פימי הלוואה בסך 50 מיליון דולר עבור חברת הבת שלה. במקביל תעניק תהל לקרן פימי כתבי אופציה לרכישת מניות של תהל שיפקעו בתוך 4 שנים. פועלים שוקי הון שימש כבנקאי השקעות של קבוצת קרדן בעסקה.

קרן פימי צפויה להעמיד לתהל הלוואה בגובה 25 מיליון דולר במועד סגירת העסקה וכן להעמיד מסגרת אשראי נוספת בהיקף זהה, במשך שנה ממועד חתימת העסקה. הלוואת אלו תפרענה בתום 4 שנים ממועד הסגירה ותישאנה ריבית שנתית בשיעור לייבור לשישה חודשים בתוספת 3%.

השווי שגוזרות העסקעות לתהל נקבע לפי הנמוך מבין 250 מיליון דולר, בתוספת של 5% לשנה, או במקרה אחר של הנפקה לציבור תקבל פימי הנחה של 25% מהשווי הנגזר בהנפקה.

לקרדן תעמוד אופציית Call לרכוש חזרה מקרן פימי עד 60% מהזכויות, זאת כנגד פירעון של החלק היחסי של ההלוואות, בתוספת המשקפת לקרן פימי שיעור תשואה של 17.5%. אופציית ה-Call תהיה ניתנת למימוש לתקופה של שישה חודשים, החל מתום שנתיים וחצי ממועד הסגירה.

המטרה של תהל בגיוס הכספים הוא לנצל את ההזדמנויות שנוצרו עבורה להרחבת פעילותה בתחום תשתיות המים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות