אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יש בפנים: חומוס עם צנובר של צבר - באהבה ובשמן

מה יש בפנים: חומוס עם צנובר של צבר - באהבה ובשמן

גרגרי חומוס העשירים בחלבון, טחינה נדיבה באנטיאוקסידנטים, צנוברים עם טעם מתכתי ו-17% שמן צמחי

20.05.2010, 10:22 | גדי גיא

גרגירי חומוס

גרגירי חומוס נמצאו בחפירות ארכיאולוגיות ביריחו, העיר העתיקה בעולם, תגלית שמשמעה הוא שאבות אבותינו ניגבו חומוס עוד בתקופת האבן. החומוס מכיל מינרלים וויטמינים והוא מקור מצוין לחלבונים, שומן בלתי רווי המועיל לבעלי כולסטרול גבוה, וסיבים תזונתיים המועילים לחולי סוכרת. לאחרונה נעשה ניסיון לייהד את החומוס על ידי מציאת אזכורים שלו בתנ"ך. הגדיל לעשות הסופר מאיר שלו. לדעתו, כשבועז הציע לרות לטבול את פִתה בחומץ, הוא התכוון לחִמצה - חומוס בעברית.

 

טחינה

שמם של זרעי השומשום עבר גלגולים רבים. אנחנו קיבלנו את השם מהרומאים, שכבשו אותו מהיוונים, שגנבו אותו מהארמים, שירשו אותו מהאשורים שקראו לו פשוט שמן, בשפתם הדומה לעברית. הטחינה מכילה כמות נכבדה של ברזל וסידן - מה שהופך אותה לתחליף טוב למוצרי חלב. היא מכילה גם אנטיאוקסידנטים שמגנים מפני סרטן ופיטוסטרולים שמורידים את הכולסטרול.

חומוס עם צנובר של צבר. מה יש בפנים? חומוס עם צנובר של צבר. מה יש בפנים? חומוס עם צנובר של צבר. מה יש בפנים?

שמן צמחי

איכות החומוס כאיכות הטחינה, אמרו חכמים. בחומוס הזה יש כ־15% טחינה, ועוד 17% שמן צמחי לא מזוהה, שביחד מגיעים לתכולת שומן של יותר מ־30%. לו רות חיה היום, היא כנראה היתה מסרבת לטבול את פִתה בחומוס הזה, ומזמינה סלט חסה.

צנוברים

זרעי עץ האורן שמתחבאים בין קשקשי האצטרובל. לאחרונה מגיעות מכמה מקומות בעולם עדויות על טעם מתכתי שמופיע כמה ימים אחרי אכילת צנוברים. הסבר לא נמצא, אך יש הטוענים שמדובר בזיהום שמקורו בסין, שממנה מייבאים צנוברים. לדעת המדור, הטעם המריר בפיות המערב הוא טעמו של השגשוג הכלכלי במזרח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
תגובה של ידע ונסיון לכולם.
אז ככה,,,מעט מאוד מעדניות קטנות מכינות חומוס אמיתי כמו שצריך להיות,אני מתכוון לטהור מבחינת חומרים שמכניסים בזמן הבישול,התיבול הוא בכלל עולם אחר שם כל טבח ומשנתו. כל החומוס התעשייתי רחוק מלהיות בריא וטהור,חומוס טהור לא יחזיק יותר מיומיים או שלושה וגם אז יהפוך למעט חמצמץ,חומוס טהור אוכלים מהיום להיום נקודה. גרגיריי החומוס דורשים השרייה רצינית ובישול ארוך מאוד על אש קטנה,זה יכול לתסכל את מי שאין לו סבלנות לכך ולכן הרבה חומוסיות ובוודאי שהמפעלים הגדולים מוסיפים סודה לשתיה בכדי לקצר את זמן הבישול המייגע-בתוך סירי לחץ ענקיים,זה נכון שסודה לשתיה היא לא ממש עונה לתואר של רעל מסוכן אבל אני מעדיף חומוס טהור בלעדיה. סוף דבר-באופן אישי אני מעדיף לא לטחון את גרגירי החומוס לכדי משחת חומוס,לזה יש לי שתי סיבות: הראשונה היא זמן הפירוק של החומוס במעי,צריך לזכור שהחומוס למרות החלבון הגבוה שבו-הוא בעצם פחמימה. פחמימה שמתפרקת באיטיות במעי מעיקה פחות על הלבלב ורמת הסוכר בדם מאשר משחת החומוס,הגרגירים יותר בריאים מהמשחה נקודה. הסיבה השניה היא הסאונד האקוסטי המדהים שאני משדר לסביבה הקרובה בשעות שאחרי,אני מאוד נהנה מכך ויש לי חיוך מדהים כשאני צופה בחברתי נמלטת כנשוכת נחש כשאני משגר את הטורפדו-במיוחד אם אכלתי עם הגרגירים גם ביצים וצנון. מקווה שעזרתי לכם.
ארז , ראש העין  |  24.05.10
לכל התגובות