אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חולשת היורו פוגעת ביצוא לאירופה צילום: shutterstock

חולשת היורו פוגעת ביצוא לאירופה

היצוא לארצות האיחוד האירופי גדל בפברואר-אפריל בשיעור שנתי מתון של 3.6% בלבד, לעומת עלייה של 29.8% בשלושת החודשים הקודמים . במקביל נרשמה האצה ביצוא לארצות הברית

17.05.2010, 15:11 | אמנון אטד

הירידות שנרשמות בחודשים האחרונים בשער היורו ביחס לשקל מתחילות לפגוע בהיקף היצוא הישראלי לאירופה. כך מתברר מנתוני סחר חוץ לפי ארצות שפרסמה היום (ג') הלמ"ס. סך יצוא הסחורות, ללא יהלומים, לארצות האיחוד האירופי גדל בשלושת החודשים האחרונים (פברואר-אפריל) בשיעור שנתי מתון של 3.6% בלבד, לעומת עלייה של 29.8% בשלושת החודשים הקודמים (נובמבר 2009-ינואר 2010).

בניגוד להאטה בקצב הגידול של היצוא לאירופה, נרשמה בתקופה זו האצה ביצוא לארצות הברית: עלייה בשיעור שנתי של 21.7% בחודשים פברואר-אפריל, לעומת ירידה של 7.2% בשלושת החודשים הקודמים. היצוא לארצות אסיה עלה בשלושת החודשים האחרונים בשיעור שנתי חד של 66.8%, בהמשך לעלייה חדה יותר של 114.7% בשלושת החודשים הקודמים. עיקר הגידול ביצוא הסחורות נרשם בתקופה זו למדינות כמו הודו, טייוואן וסין.

היצוא לקבוצת יתר הארצות (הכוללת ארצות כמו אוסטרליה וברזיל) עלה בשלושת החודשים האחרונים בשיעור שנתי של 30.1%, בהמשך לעלייה של 46.0% בשלושת החודשים הקודמים. מנתוני הלמ"ס מתברר עוד כי כלל יצוא הסחורות, ללא יהלומים, גדל בשלושת החודשים האחרונים בשיעור שנתי של 14.6%, לעומת עלייה של 31.9% בשלושת החודשים הקודמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות