אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קולנוע רב חן דיזנגוף פותח את שעריו מחדש

קולנוע רב חן דיזנגוף פותח את שעריו מחדש

לאחר שעבר מתיחת פנים כללית בעלות של 12 מיליון שקל, פותחת חברת תיאטראות ישראל את קולנוע רב חן דיזנגוף בחג השבועות

17.05.2010, 15:48 | כתב כלכליסט

חברת תיאטראות ישראל, מפעילת רשת רב חן ויס פלנט, מודיעה כי תפתח ביום רביעי הקרוב, ה-19.5, את קולנוע רב חן דיזנגוף המחודש, לאחר שעבר שיפוץ וחידוש כללי, שנאמד בהשקעה של כ-12 מיליון שקל.

הקולנוע נפתח לראשונה תחת השם "חן" בשנת 1952 עם אולם קולנוע אחד גדול ובו למעלה מ-1,400 מושבים בכיכר דיזנגוף בלב תל אביב, והפך מיד לחלק מהחיים התל אביביים ולמרכז תרבותי הומה.

עם השנים, השינויים בענף הקולנוע הביאו לכך שלא היה צורך יותר באולמות בסדר גודל כזה וחברת תיאטראות ישראל היתה הראשונה בארץ ומהראשונות באירופה שהביאה את בשורת המולטיפלקסים - בתי קולנוע רבי מסכים.

קולנוע רב חן דיזנגוף לאחר השיפוץ. כיסאות מפנקים עם משענת ראש קולנוע רב חן דיזנגוף לאחר השיפוץ. כיסאות מפנקים עם משענת ראש קולנוע רב חן דיזנגוף לאחר השיפוץ. כיסאות מפנקים עם משענת ראש

בפברואר 1982 הפכה החברה את חן "הגדול" לקולנוע בעל 5 מסכים (ומאוחר יותר 6). קולנוע חן היה לרב הקולנוע הראשון בישראל, שמו שונה ל"רב חן".

מתיאטראות ישראל נמסר, כי רב חן דיזנגוף היה הקולנוע המוביל במדינת ישראל במכירת הכרטיסים במשך 15 שנים ברציפות. במהלך השנים נסגרו רוב בתי הקולנוע הוותיקים של תל אביב. בדצמבר 2009 נסגר קולנוע רב חן גם הוא, לכמה חודשים, לטובת שיפוץ ושדרוג.

בקולנוע המשופץ יהיו 4 אולמות: האולם הראשון יכיל 500 מקומות ישיבה, שני אולמות נוספים יהיו בני כ-120 מושבים כל אחד, ובאולם הרביעי יהיו 80 מקומות ישיבה.

מערכת הקרנה דיגיטלית בתלת מימד מערכת הקרנה דיגיטלית בתלת מימד מערכת הקרנה דיגיטלית בתלת מימד

תיאטראות ישראל מוסרת, כי רב חן החדש יהיה הקולנוע הראשון בישראל בו בכל האולמות מותקנת מערכת הקרנה דיגיטלית המאפשרת הקרנה בתלת מימד. בשלושת האולמות הגדולים נשמרה האפשרות להקרנה בפילם 35 מ"מ במידת הצורך.

בכל האולמות הותקנו כסאות מפנקים עם משענת ראש, מקום לכוס השתייה ו-Stadium Seating - השיטה שמאפשרת צפייה בסרט ללא הסתרה. כמו כן, האולמות אובזרו במערכות סאונד משוכללת.

עוד נמסר, כי בקולנוע תהיה מערכת למכירת כרטיסים באינטרנט כולל הדפסתם בבית, כך שמי שידפיס בבית לא יצטרך לעבור בקופה לפני תחילת הסרט. כמו כן, יציע הקולנוע שני מזנונים מגוונים.

דייט לילי בשבועות דייט לילי בשבועות דייט לילי בשבועות

בקומה הראשונה של בית הקולנוע ייחנך בית קפה וקונדיטוריה שישרת את צופי הקולנוע וכן את הקהל הרחב. בית הקפה ייקרא "פדריקו" כהצדעה לגאון הקולנוע פדריקו פליני.

הוליווד בת"א

בקולנוע יוצגו כל שוברי הקופות, בשיטת שיבוץ חדשנית, בה הסרט באולם הגדול יתחלף מדי שבועיים עד שלושה, וייתן לקהל הצופים את האפשרויות לצפות בלהיטים הגדולים ביותר בתחלופה וזמינות גבוהה.

הקולנוע יפעל 7 ימים בשבוע: באמצע שבוע (ימים ראשון עד רביעי) משעה 14:00 ועד 22:00, בימי חמישי ושישי משעה 14:00 ועד חצות, וביום שבת משעה 11:00 עד שעה 22:00.

בית הקולנוע יפתח את שעריו ביום רביעי 19.5, חג השבועות, עם הסרטים: "הנסיך הפרסי, "מופע הפלאים של דוקטור פארנסוס", "דייט לילי" ו-"22 קליעים".

לרשות קהל הצופים עומד חניון הכיכר עמו הגיעה החברה להסדר מיוחד למחזיקי הכרטיסים לקולנוע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות