אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילת תמכור את מניותיה ב-yes תמורת כ-70 מיליון שקל

גילת תמכור את מניותיה ב-yes תמורת כ-70 מיליון שקל

החברה, המחזיקה בשרשור בכ-5% ממניות חברת הלוויין yes, תשאיר בידה 7.7 מיליון שקל לאחר תשלום לבעלי המניות ובנק הפועלים

17.05.2010, 15:55 | גילעד נס

חברת הלווינים גילת חושפת היום (ב') את המחיר שתשלם חברת יורוקום, הנמצאת בשליטת שאול אלוביץ', בגין רכישת מניותיה של גילת ב-yes. יורוקום עתידה לשלם לגילת די.בי.אס, בה מחזיקה גילת כ-12.5%, סכום של 70 מיליון שקל עבור 5% ממניות yes שבידיה של גילת די.בי.אס. בגילת מסרו כי לאחר קבלת הסכום יופרשו ממנו חובות לבעלי מניות ולבנק הפועלים, ובסיום המהלך תועשר קופת גילת בכ-7.72 מיליון שקל. מלבד מניות של yes תקבל יורוקום גם את חובה של yes לגילת די.בי.אס.

ביורוקום מבקשים לרכוש החוצה את בעלי המניות הקטנים ב-yes, על מנת ליצור גוש של מניות שעבורו ניתן יהיה, ככל הנראה, למצוא רוכש. יורוקום נדרשה למכור את אחזקותיה (32.6%) ב-yes כחלק מאישור רכישת גרעין השליטה בבזק. לבזק עצמה אחזקות של כ-49.8% ב-yes, ומכיוון שעל בזק נאסר לרכוש מניות נוספות ב-yes, לא יכולה יורוקום עצמה למכור לה את אחזקותיה בחברה. רשות ההגבלים לא חשפה את טווח הזמן שניתן ליורוקום על מנת למצוא קונה למניות, על מנת שלא לפגוע במגעים בין הצדדים, אולם היא הורתה ליורוקום להעביר את מניות yes שברשותה לידי נאמן עד להשלמת המכירה.

לפני כחודשיים הודיעה חברת פולאר תקשורת, המחזיקה בכ-5.4% ממניות yes, כי תמכור את יתרת מניותיה ליורוקום תמורת כ-75 מיליון שקל, ותעביר לרשותה גם את חובה של yes לפולאר, בהיקף של כ-133 מיליון שקל. מגעים דומים מתבצעים ככל הנראה עם קרדן, המחזיקה בכ-4.7% ממניות yes, ויואב חרל"פ, המחזיק בכ-2.54% ממניות yes, אותן רכש בשלהי 2009 מפולאר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות