אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש לאסון במפרץ מקסיקו: BP אוספת מהים 5,000 חביות נפט ליום צילום: אי פי אי

חודש לאסון במפרץ מקסיקו: BP אוספת מהים 5,000 חביות נפט ליום

החברה שוקלת מבצע איטום הדליפה במלט בשבוע הבא ונדרשת להגיש רשימת חומרים כימיים חלופיים לאיסוף הנפט בתוך 72 שעות

20.05.2010, 21:41 | סוכנויות הידיעות

המחזור היומי של נפט שנאסף מהדליפה במימי מפרץ מקסיקו נע סביב 5,000 חביות, דיווחה היום BP, לאחר שהאסון הסביבתי השלים חודש מאז פיצוץ אסדת הקידוח דיפווטר הורייזן. חברת מחקר האנרגיה מיוסטון Tudor Pickering Holt ציינה שגורם הפיצוץ באסדה נותר בלתי ידוע למרות סדרה של שימועים בגבעת הקפיטול שזימנו עדויות מבכירים ורגולטורים בתעשייה.

BP דיווחה, שהיא הצליחה להגדיל ל-5,000 חביות את היקף הנפט שזורם מצינור האיסוף באורך מייל ויורד לבאר הנפט, לעומת 3,000 חביות אתמול. מנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי העריך שהדליפה נמשכת בקצב של 5,000 חביות לים אם כי אחרים טענו שמדובר בהיקף גבוה יותר. הויכוח באשר למספר המדוייק לא משנה את העובדה שמדובר בפגיעה אנושה במספר עצום של בעלי חיים קטנים וגדולים באלבמה ובדלתת המיסיסיפי.

הרשות להגנת הסביבה ביקשה מ-BP להשתמש ברכיב פחות רעיל של חומרים כימיים לבלימת הדליפה. כעת לחברה יש 72 שעות להגיש מספר חלופות לחומרים הנוכחיים בהם היא משתמשת. דובר BP מארק סולט אמר, כי החברה פועלת בעזרת חומרים מאושרים בכמויות הנדרשות: "אנו בוחנים את החלופות את התוספים הכימים האחרים".

החברה דיווחה בעדכון האחרון שלה כי היא בוחנת מבצע מיוחד לאיטום הדליפה בעזרת מלט. עד כה, 19 אלף תביעות הוגשו בגין הדליפה וקרוב ל-8,000 תשלומים התבצעו בידי החברה שלטענתה, אספה 187 אלף חביות נפט נוזלי מפני המים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות