אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקים את רוזבאד בחיים: ויסמן ובירן מספקים מנת חמצן נוספת לרוזבאד: 29 מיליון שקל צילום: תומריקו

מחזיקים את רוזבאד בחיים: ויסמן ובירן מספקים מנת חמצן נוספת לרוזבאד: 29 מיליון שקל

ההלוואה תאפשר לחברה לפרוע תשלום למחזיקי אג"ח א', חודש לאחר שהלוואה קודמת אפשרה לה לשלם 49 מיליון שקל למחזיקי אג"ח ב'

23.05.2010, 07:33 | שניר הנדלר

דודי ויסמן ושרגא בירן יזרימו עוד 29 מיליון שקל לחברת הנדל"ן רוזבאדשבשליטתם (64.7%). ההלוואה שהעניקו השניים, באמצעות חברת ההשקעות ביילסול, תאפשר לרוזבאד לשלם בחודש הבא למחזיקי אג"ח מסדרה א' של החברה את תשלום הקרן והריבית, בסכום כולל של כ־23 מיליון שקל.

רוזבאד נדל"ן נסחרת לפי שווי שוק של כ־48 מיליון שקל ופועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים בחו"ל, בעיקר בגרמניה וברומניה. בשנים האחרונות גייסה החברה באמצעות הנפקת אג"ח יותר מ־200 מיליון שקל לטובת ייזום ופיתוח נכסיה, אך בעקבות המשבר הכלכלי העמוק שפגע קשות בשוק הנדל"ן האירופי, ספגה רוזבאד ירידה בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה, שבעקבותיה רשמה הוצאה כוללת של כ־81 מיליון שקל בשנתיים האחרונות. כתוצאה מכך הציגה החברה, שיו"ר הדירקטוריון שלה הוא בעז בירן (בנו של שרגא בירן), הפסדים בדו"חותיה הכספיים וירידה ביתרות המזומנים בקופתה.

ההלוואה שעליה הודיעה החברה בסוף השבוע מצטרפת להלוואה נוספת בסכום של 45 מיליון שקל שהעניקו ויסמן ושרגא בירן לרוזבאד בחודש שעבר, לצורך תשלום קרן וריבית בסכום של כ־49 מיליון שקל למחזיקי אג"ח מסדרה ב' של החברה. בכך מסתכם גובה ההלוואות שקיבלה מביילסול בחודשיים האחרונים ב־74 מיליון שקל. סכום זה יאפשר לרוזבאד לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות, לאחר שהציגה בדצמבר האחרון בדו"חותיה הכספיים גירעון בהון החוזר של כ־68 מיליון שקל. כמו בתנאי ההלוואה הקודמת, גם ההלוואה הנוכחית תהיה צמודה למדד, לא תישא ריבית ותעמוד על פרק זמן של עד שנה וחצי.

ביילסול הציעה בנובמבר האחרון לרוזבאד לרכוש את זכויותיה (50%) בחברת קמולה המחזיקה בשטח של כ־61 דונם בבוקרשט, בירת רומניה, תמורת סכום של 90 מיליון שקל. דירקטוריון רוזבאד העדיף שלא להיענות להצעה ולא לממש נכסים, ובמקום זאת העדיף לבצע הנפקת זכויות לצורך הגדלת הונה העצמי של החברה שעמד על 80 מיליון שקל בסוף 2009 - כ־5% בלבד מסך המאזן.

בעקבות החלטת רוזבאד לפנות למהלך של הנפקת זכויות, הסכימו ויסמן ובירן להלוות לחברה עד 90 מיליון שקל באמצעות ביילסול. לפני כחודש הודיעה רוזבאד, במקביל לפרסום על נטילת ההלוואה הראשונה מביילסול, כי הגישה לרשות ני"ע טיוטת תשקיף מדף. במידה שרוזבאד אכן תשלים את הנפקת הזכויות המתוכננת, היא תשתמש בכספי ההנפקה לפירעון ההלוואות שקיבלה מביילסול. כך למעשה ימירו ויסמן ובירן את ההלוואות שנתנו למניות נוספות של רוזבאד, שבה הם מחזיקים באמצעות חברת טני פן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות