אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרות הרולאן גארוס עשויה לעבור דירה ב-2016 צילום: רויטרס

תחרות הרולאן גארוס עשויה לעבור דירה ב-2016

מזכ"ל התאחדות הטניס הצרפתית, ג'ילבר ייסרן, אמר במסיבת עיתונאים לקראת פתיחת הטורניר שהאפשרות לשנות מיקום נבחנת על מנת לאפשר לטורניר להתרחב

23.05.2010, 14:24 | ניצן פלד
אליפות צרפת הפתוחה בטניס, שתפתח מחר במתחם שהעניק לה את שמה, הרולאן גארוס, עשויה לעזוב את משכנה ההיסטורי כבר ב-2016. כך נודע אמש לאחר שמזכ"ל התאחדות הטניס הצרפתית, ג'ילבר ייסרן, אמר במסיבת עיתונאים לקראת פתיחת הטורניר שהאפשרות לשנות מיקום נבחנת על מנת לאפשר לטורניר להתרחב.

נכון להיום הטורניר, שנערך בתוך פאריס מאז הוקם ב-1928, משתרע על שטח בגודל כ-85 דונמים והוא כבר מתקשה לאכלס את הצופים, השחקנים, העיתונאים והספונסרים. לשם השוואה, באליפות אוסטרליה הפתוחה במלבורן ובווימבלדון נהנים המבקרים ממתחם בגודל של כ-200 דונם, ובניו יורק באליפות ארה"ב הפתוחה מכ-140 דונם. הצורך בהתרחבות יעזור לטורניר להגדיל את ההכנסות וכך את סך הפרסים בו, לרמות שיוכלו להתמודד עם הצמיחה של שלושת טורנירי הגראנד סלאם האחרים.

לפי ייסרן, שני אתרים אלטרנטיביים נלקחים בחשבון לכשיסתיים החוזה עם רולאן גארוס ב-2015: מתחם הקרוב לארמון ורסאי (כ-19 ק"מ ממרכז הבירה הצרפתית) ואחד נוסף בקרבת היורודיסני (כמעט 50 ק"מ מפאריס).

במקומות אלה, הנמצאים מחוץ לעיר, יוכלו המארגנים להקים מתחם בגודל של כ-300 דונם שיענה על כל הצרכים, בהם העלאת מספר המגרשים ל-55, הקמת שני אצטדיונים חדישים כולל אחד עם גג נסגר, וכמובן אפשרות למכור יותר כרטיסים (כ-60 אלף ליום תחרות) ולהכניס יותר כסף מספונסרים.

עלות הקמת אצטדיון חדש מוערכת ב-750 מיליון דולר, בעוד שהאפשרות לשפץ ולהרחיב ככל הניתן את המתקנים המיושנים ברולאן גארוס צפויה לעלות בין 250 ל-300 מליון דולר.

"אנחנו חייבים לחשוב על אליפות צרפת הפתוחה של 2040", הסביר ייסרן את מקור הרעיון לעזוב את המשכן האהוב ואפוף המסורת, "שחקנים כבר אמרו לנו שהם לא יכולים לדמיין לעזוב את רולאן גארוס אבל אם נישאר אנחנו חייבים למצוא דרך לשפר את המתקנים הישנים, להעביר אותם תהליך מודרניזציה ולכוון למצויינות. בגדול, אנחנו צריכים עוד מקום ואצטדיון עם גג נסגר".

כמה מהשחקנים עליהם מדבר ייסרן כוללים את הכוכבים הגדולים ושני האלופים המכהנים, רוג'ר פדרר השוייצרי וג'וסטין הנין הבלגית, ואת הכוכב המקומי ג'ו ווילפרד טסונגה. הצרפתי הספיק כבר לומר שמבחינתו יש רק רולאן גארוס אחד וכי הוא "מעדיף שהם יעשו הכל כדי לא לעזוב את המקום".

"אני מאמין שעד שאפרוש אנחנו נישאר ברולאן גארוס", אמר פדרר, "אני יודע שיש יותר מקום מחוץ לעיר אבל בחייכם...". הנין הצטרפה לדברים ואמרה: "אני מקווה שהם ימצאו דרך להשאיר את הטורניר ברולאן גארוס. המסורת היא כאן, זו הטורניר האהוב עליי. למרות שאני יודעת שנעשה כאן צפוף".

ולנו רק נותר להזכיר שאם את הייבורי הפכו לפרוייקט נדל"ן, אף אחד לא חסין מהקידמה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות