אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת המשנה באנגליה משכה יותר צופים מהסריה A צילום: רויטרס

ליגת המשנה באנגליה משכה יותר צופים מהסריה A

הבונדסליגה מושכת את הקהל הגדול ביותר. הפרמיירליג במקום השני, מיד אחריה הליגה הספרדית ובמקום הרביעי ליגת המשנה באנגליה - הצ'מפיונשיפ

23.05.2010, 21:09 | סוכנויות הידיעות

17.1 מיליון אוהדים הגיעו ל-1,656 משחקי הליגות שמתחת לפרמיירליג האנגלית בעונת 2009/10. מדובר בעלייה של 4.4% מהעונה שעברה והמספר הגבוה ביותר של צופים במגרשי ליגת המשנה מאז 1960. "הפוטבול ליג", ארגון המאגד את ליגות המשנה של אנגליה, טוען כי הממוצע במגרשים הוכפל ב-25 השנים האחרונות.

בנוסף, אחרי סיכומי הליגות באירופה התגלה כי ליגת המשנה באנגליה (הצ'מפיונשיפ) היא הליגה הרביעית הנצפית ביותר באירופה – מבחינת קהל במגרשים. הליגה הביאה 9.9 מיליון צופים - ממוצע של 18 אלף למשחק – יותר מאשר הליגה האיטלקית הראשונה (סריה A) שמשחקיה משכו 9.1 מיליון צופים. קבוצות הצ'מפיונשיפ הביאו יותר קהל למגרשים גם מאשר קבוצות הליגה הצרפתית, שהביאו 7.6 מיליון צופים בסך הכל.

המספר הגבוה ביותר של צופים הגיע למשחקי הבונדסליגה. 13.1 מיליון צופים באו בעונת 2009/10 למשחקי 18 הקבוצות בליגה הגרמנית הבכירה. הפרמיירליג, ליגת הכדורגל העשירה בתבל, הביא 12.9 מיליון איש ליציעים. הליגה הספרדית הביאה 11 מיליון איש למשחקים.

בלקפול עולה ליגה

בלקפול הקטנה, לה תקציב משכורות של 6 מיליון ליש"ט, הבטיחה אמש את עלייתה לפרמיירליג והכנסה מינימלית של 90 מיליון ליש"ט. בלקפול, שניצחה את קארדיף בגמר הפלייאוף של ליגת המשנה באנגליה, הבטיחה לעצמה הכנסה של לפחות 40 מיליון ליש"ט מזכויות השידור בשנה הבאה, אפילו אם ירדו לליגת המשנה בעונה הבאה. אם בלקפול אכן תרד מובטחים לה 48 מיליון ליש"ט בתשלומי מצנח בארבע העונות הבאות – 16 מיליון ליש"ט כל עונה בשתי העונות הראשונות ועוד 8 מיליון ליש"ט בשתי העונות שלאחר מכן. בנוסף, בלקפול יכולה לצפות לסכום של לפחות 7 מיליון ליש"ט ממכירת כרטיסים ועלייה בהכנסות מחסויות ופרסום.

בשנים האחרונות נראתה עלייה משמעותית בהכנסות הקבוצות שעולות ליגה. סטוק סיטי, שעלתה בעונת 2007/08 לפרמיירליג הכניסה בה 11.2 מיליון ליש"ט.

אגב, אצטדיון בלומפילד רואד של בלקפול יהיה הקטן ביותר שאירח משחקי פרמיירליג. באצטדיון מקום ל-12,555 איש בלבד. בלקפול הביאה בממוצע 8,600 איש למשחק.

קארדיף, המפסידה בגמר, תמשיך את הקרבות שלה נגד אנשי מס ההכנסה הבריטים. הקבוצה חייבת להחזיר לפחות 1.9 מיליון ליש"ט למס הכנסה מתוך חוב כולל של 15 מיליון ליש"ט. קארדיף צמצמה את החוב מ-35 מיליון ליש"ט בשנים האחרונות. איש עסקים מלאזי, טיין גיאה, ירכוש 30% מקארדיף עבור מחיקת 6 מיליון ליש"ט מהחוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות