אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולילנד פגעה בשורה התחתונה של קרדן ישראל ברבעון הראשון צילום: עמית שעל

הולילנד פגעה בשורה התחתונה של קרדן ישראל ברבעון הראשון

החברה רשמה ירידת שווי של 11.3 מיליון שקל במגזר הנדל"ן בגין הפרוייקט. הרווח הנקי הצטמק לחצי מיליון שקל בלבד

24.05.2010, 11:49 | שניר הנדלר

"תוצאות מגזר הנדל"ן הושפעו מההפרשה לירידת ערך בהולילנד אך כל המגזרים האחרים מציגים תוצאות טובות והמשך צמיחה". כך סיכם איתן רכטר, מנכ"ל קרדן ישראל את תוצאות הרבעון הראשון של השנה.

הכנסות קרדן ישראל הסתכמו ברבעון הראשון של 2010 בכ-321 מיליון שקל – ירידה של 7% לעומת הכנסות החברה ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה חתם רכטר על רווח נקי של כחצי מיליון שקל. את עיקר התרומה לרווח השיגה החברה באמצעות מגזר הרכב (קרדן ישראל מחזיקה 40.5% מ-UMI) שתרם בתקופה המדווחת רווח בסך של כ-15.1 מיליון שקל לעומת רווח בסך של כ-12.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מנגד, מגזר הנדל"ן לייזום רשם הפסד של 14.5 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. לשם השוואה ברבעון המקביל של 2009 השיג המגזר רווח של 700 אלף שקל.

עיקר ההפסד בתקופה המדווחת נבע מחלק החברה בהפסדים שרשמה קרדן נדל"ן בקשר עם השקעתה בהולילנד פארק בסך של כ-11.3 מיליון שקל. עוד תרם להפסד - חלק החברה ברווח קרדן נדל"ן ממכירת דירות אשר קטן מ- 4.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד לכמיליון שקל בתקופה המדווחת.

קרדן ישראל הינה חברת החזקות הפועלת בחמישה מגזרי פעילות: נדל"ן ייזום, נדל"ן ביצוע עבודות, רכב, ליסינג תפעולי והשכרת רכב לזמן קצר, תקשורת וטכנולוגיות. בתוך כך, פולאר השקעותדיווחה היום כי הולילנד פארק, חברה-בת שלה (60%) רשמה הפסד של 57 מיליון שקל. ולכן, פולאר תכיר בתוצאותיה לרבעון הראשון שתרם פורסמו בהפסד של 34 מיליון שקל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות