אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר במשרד הביטחון: הזוטרים יקבלו תוספת שכר של עד כ-8% צילום: עומר הכהן

הסדר במשרד הביטחון: הזוטרים יקבלו תוספת שכר של עד כ-8%

2,200 עובדי משרד הביטחון חתמו עם האוצר על הסכם עבודה קיבוצי. העובדים ייזכו לקבל תוספת שכר בשלוש פעימות. בעלי השכר הנמוך ייזכו לתוספת שכר בשיעור גבוה יותר. 270 עובדים יפרשו מרצון

24.05.2010, 12:54 | כתב כלכליסט

ההסתדרות ועד עובדי משרד הביטחון חתמו היום (ב') עם האוצר על הסכם עבודה קיבוצי במשרד הביטחון. 2,200 העובדים יזכו לקבל תוספת שכר ממוצעת לעובד של 4.5%, בשלוש פעימות. זאת, כשבעלי השכר הנמוך ייזכו לתוספות גבוהות יותר של עד כ-8% תוספת שכר והדרגות הגבוהות יקבלו תוספות של עד 1.5% תוספת שכר.

כחלק מההסכם הוחלט על התייעלות ברכש ובעבודה ועל מיזוג יחידת הבינוי של משרד הביטחון עם צה"ל. כחלק מאותה התייעלות כ-270 עובדים יפרשו מרצון וייקלטו במקומם 110 עובדים חדשים.

הפעימה האחרונה מבין ה-3 תינתן ביוני 2011, בנוסף לה יקבלו העובדים מענק חד פעמי בהתאם לדרגת העובד. זאת, כפיצוי על הפריסה לשלוש פעימות. תוקף ההסכם הוא עד יוני 2013.

יותר מעשור ללא הסכם

משנת 1999 לא נחתם הסכם במשרד הביטחון ובשבועות האחרונים התנהל משא ומתן אינטנסיבי בין ההסתדרות לבין האוצר. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום ש"מדובר בהסכם ראוי אשר מחזק את מעמד העובדים החלשים במשרד". יו"ר וועד עובדי המשרד, איקו חסון, הוסיף: "הגענו להסכם ראוי לעובדים שמשפר את תנאי העסקתם ולא נתנו לאוצר להתחמק כפי שעשה עד כה מחתימת ההסכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות