אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: הטיפול במכוניות היברידיות - רק במוסכים שעברו הסמכה מיוחדת צילום: shutterstock

משרד התחבורה: הטיפול במכוניות היברידיות - רק במוסכים שעברו הסמכה מיוחדת

אגף הרכב במשרד התחבורה מחייב את העובדים להיות מודעים לסכנות הקיימות בעבודה בסביבת מתח גבוה, מאחר ומערכות המנוע החשמלי ברכב מופעלות במתח של כ-650 וולט

24.05.2010, 14:05 | שרון ביידר

בעלי מכוניות היברידיות יחויבו לטפל במכוניותיהם רק במוסכים מורשים של היבואן. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים פרסם היום הודעה האוסרת על כל מוסך לרכב לטפל ברכב חשמלי או היברידי אם עובדיו לא עברו קורס מיוחד המסמיך אותם לטפל ברכב היברידי.

בפנייה שנשלחה היום לכל מוסכי הרכב בישראל מחייב אגף הרכב במשרד התחבורה את כל העובדים בשרותי תחזוקת רכב היברידי להיות מודעים לסכנות הקיימות בעבודה בסביבת מתח גבוה, מאחר ומערכות המנוע החשמלי ברכב מופעלות במתח של כ-650 וולט.

על פי הנחיות משרד התחבורה אגף הרכב מחייב כל אדם הנותן שירות לרכב חשמלי או היברידי להכיר את כל כללי הבטיחות והמגבלות החדשות לפני מתן שרות לרכב זה ומטיל אחריות על המנהל המקצועי של המוסך להבהיר זאת לכל העובדים.

מנתוני משרד התחבורה עולה כי כיום נעים בכבישי הארץ כ-8,900 כלי רכב היברידיים. מתחילת שנת 2010 ועד היום עלו לכבישים כ- 1,100 כלי רכב היברידיים חדשים. קצב הגידול של כלי רכב היברידיים עומד כיום על כ-25% בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות