אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאח"ה: להעמיד לדין את ליברמן והשגריר שהדליף צילום: אלכס קולומויסקי

יאח"ה: להעמיד לדין את ליברמן והשגריר שהדליף

המשטרה העבירה המלצה לפרקליטות בפרשת השגריר בבלארוס שהעביר מסמכים חסויים מחקירותיו האחרות של שר החוץ. כעת הכדור עובר ליועמ"ש

24.05.2010, 18:41 | אלי סניור, ynet

מתמודד עם תיק החוץ - ועם עוד כמה תיקים. המשטרה ממליצה להעמיד לדין את שר החוץ, אביגדור ליברמן, ואת שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה. המשטרה הודיעה היום (ב') כי התיק הועבר לפרקליטות, שעתידה להכריע בדבר הגשת כתב האישום. העבירות המיוחסות לליברמן הן מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. בן אריה יואשם בעבירת גילוי בהפרת חובה.

בסביבותו של שר החוץ התייחסו בביטול להודעה, ואמרו כי "מנסיון העבר, המלצותיה החפוזות של המשטרה מדברות בעד עצמן. לכן, אין סיבה להתרגש".

על-פי החשד, בתקופה שליברמן היה חבר כנסת, השגריר בבלארוס, זאב בן-אריה, קיבל ממשרד המשפטים בירושלים בקשה להעביר מסמך באופן דיסקרטי וישיר לרשויות בבלארוס על חקירתו של ליברמן. מדובר במסמך של משטרת ישראל, ובו בקשה לסיוע משפטי לרשויות המוסמכות בבלארוס. המסמך הכיל פרטים מהותיים על אודות החקירה, לרבות נושאים שלגביהם נדרש אותו הסיוע. במשטרה חושדים כי ליברמן עודכן בידי בן אריה אודות תוכן המסמכים במעטפה באוקטובר 2008.

זאב בן אריה. "השגריר הוא לא דוור", צילום: עטא עוויסאת זאב בן אריה. "השגריר הוא לא דוור" | צילום: עטא עוויסאת זאב בן אריה. "השגריר הוא לא דוור", צילום: עטא עוויסאת

עם תחילת הפרשה תקף שר החוץ בחריפות את המשטרה ואת העומד בראשה. "זה האבא והאמא של שיבושי החקירה", אמר - ודרש לחקור את מפכ"ל המשטרה עצמו. "מה רבה הייתה התדהמה ששעה קלה אחרי שיצאתי מחדר החקירות כל הפרטים המעוותים פורסמו על-ידי לשכת המפכ"ל. כשמפרסמים פרטי החקירה בלי שהוגש כתב אישום זה שיבוש הליכי חקירה פר אקסלנס". יצוין כי הוא נמנע ממתן מענה ישיר לחשדות נגדו.

השגריר דווקא התמודד מול החשדות, לפחות באופן חלקי, וטען בין היתר כי המעטפה שבה נשלח המידע החסוי מחקירת המשטרה הגיעה לידיו כשהיא פתוחה. "לפי מה שחונכתי במשרד החוץ, השגריר הוא לא דוור ולא יכול להעביר דברים בלי לדעת במה מדובר, כי הוא הכתובת לשאלות. תפקידו לפתוח, ואלי זה הגיע פתוח. במעטפה היה גם מכתב עבורי ולכן לא יכולתי להעביר בלי לקרוא", הסביר.

 

כשנשאל בראיון אם העביר לשר ליברמן את פרטי המידע שנשלח, השיב: "העברתי או לא העברתי, אני מנוע מלהתייחס לזה כי אני בחקירת משטרה. קיימת א-סימטריה. המשטרה פרסמה מה שפרסמה, אבל יש שם הרבה סתירות ודברים שאני כאילו מואשם ואין קשר לזה". הוא האשים את המשטרה בניפוח מכוון של הפרשה הנוכחית: "נמצא זבובון קטן שנופח לפיל ענק, כדי שהפיל יסתיר את כל ההתפתחויות האחרות".

קבלו ישירות למייל שלכם את החדשות האחרונות בתחום המשפט. לחצו להרשמה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות