אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמיניץ המליץ על מינוי המשנה שלו למנכ"ל דלק ישראל במקומו

קמיניץ המליץ על מינוי המשנה שלו למנכ"ל דלק ישראל במקומו

מנכ"ל דלק ישראל החליט לסיים את תפקידו רק לאחר שנה וממליץ על חיים אלמוזנינו כמחליפו. דלק ישראל הציגה רווח נקי של 33 מיליון שקל ברבעון הראשון - ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל

25.05.2010, 09:25 | מישל אודי וליאור גוטמן

דלק ישראל שבשליטת יצחק תשובה פירסמה הבוקר (ג') את דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2010. במקביל לדוחות אמר מנכ"ל החברה המתפטר דוד קמיניץ כי המליץ על חיים אלמוזנינו, המשנה למנכ"ל כמחליפו לתפקיד. "אני מאמין שצריך לקדם איש מתוך דלק ישראל בכדי לא לגרום לזעזוע" אמר קמיניץ בשיחה עם עיתונאים. הוא הוסיף כי כל עוד הוא מנכ"ל החברה, זמנו ומרצו הוא רק בניהול דלק ישראל.

אלמוזנינו הוא רו"ח בהכשרתו והיה משנת 2006 משנה למנכ"ל החברה תחת אייל לפידות וניהל את דלק קמעונאות. לפני כן היה סמנכ"ל כספים בביטוח ישיר וראש אגף הכספים בחברת שילוח של הראל וסמנכ"ל כספים בקבוצת סקאל.

החברה דיווחה היום על הכנסות בהיקף של 1.2 מיליארד שקל לעומת 856.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. זאת תודות בעיקר לעליית מחירי הדלקים. כמו-כן מציינת החברה זינוק של 46% במכירות ל-47 מיליון שקל לעומת 32 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

עוד מציינת החברה כי המכירות בחנויות זהות של רשת חנויות הנוחות מנטה זינקו ב-20%. בעניין זה הוסיף קמיניץ כי דלק ישראל מתכננת לפתוח עוד 40 מתחמים בעלות של 160 מיליון שקל.

הרווח התפעולי עלה ל-70.3 מיליון שקל לעומת 48.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר העלייה נבעה ממכירת אחזקתה (11.5%) משמנים בסיסיים חיפה (שב"ח) תמורת 29 מיליון שקל ממנה רשמה רווח הון של 20 מיליון שקל.

מגזר מתחמי התדלוק והמסחר הניב רווח תפעולי של 37 מיליון שקל לעומת 41 מיליון שקל ברבעון המקביל ואילו מגזר השיווק הישיר ומגזר האחסון והניפוק הניבו תוצאות דומות של 16 מיליון שקל ו-12 מיליון שקל בהתאמה. ה-EBITDA (הרווח לפני הוצאות מס, פחת והפחתות אך כולל רווח ההון של ממכירת שב"ח) עלה ל-90 מיליון שקל לעומת 67 מיליון שקל ברבעון המקביל.

החברה דיווחה על רווח נקי של 32.8 מיליון שקל לעומת 36.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. השיפור ברווח התפעולי לא חילחל לשורה התחתונה בשל גידול בהוצאות המימון ל-29 מיליון שקל לעומת חצי מיליון שקל ברבעון המקביל. זאת בשל שיערוך שלילי של הלוואות צמודות מדד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות