אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע בוחנת השקת גרסה גנרית לתרופה עם מכירות של 5.2 מיליארד דולר צילום: אוראל כהן

טבע בוחנת השקת גרסה גנרית לתרופה עם מכירות של 5.2 מיליארד דולר

התרופה היא השנייה הכי נמכרת של ענקית התרופות רוש. טבע החלה החודש בגיוס חולים במחלת השיגרון לצורך ניסוי קליני לבחינת הגירסה הגנרית שפיתחה

25.05.2010, 10:54 | שהם לוי

טבע (סימול: TEVA) מאיימת על התרופה השנייה הכי נמכרת של ענקית התרופות רוש. מכירותיה של התרופה בשנת 2009 הסתכמו ב-5.2 מיליארד דולר. טבע החלה לבחון את הגרסה שלה לתרופה הנקראת ריטוקסאן, (Rituxan)  שמיועדת למגוון שימושים: החל מדלקת פרקים ואף לסרטן.

טבע החלה החודש בגיוס חולים במחלת השיגרון לצורך ניסוי קליני לשם בחינת ההעתק שפיתחה הנקרא TL011, כך עולה מהנתונים שפורסמו באתר של ארגון הבריאות הלאומי של ארה"ב. הניסוי פורסם באתר האינטרנט ב-11 במאי. כיום רוש עושה שימוש בתרופה לטיפול בסרטן.

"טבע מאשרת שהחלה בניסויים", אמר יוסי קורן דובר החברה והוסיף כי טבע מתקדמת על פי התוכניות שמציבה את אותה היטב, במרוץ להשגת התרופה.

רפורמת הבריאות של ברק אובמה שאושרה מוקדם יותר השנה מאפשרת לרגולטורים האמריקאים לאשר העתקים של תרופות ביולוגיות כמו הריטוקסאן, בכך נוצר שוק חדש ותחרות חדשה. מכירות של העתקי תרופות גנריות ביולוגיות בעולם צפויות להגיע ל-10 מיליארד דולר בעשור הבא, כך אומר רוני גל, אנליסט בסטאנפורד אנד ברנשטיין. בארה"ב לבדה צפויות המכירות הגנריות לעמוד על 6.6 מיליארד דולר בתוך 10 שנים, כך עולה מההערכות רשמיות של הקונגרס האמריקאי.

מחקרים חדשים: הריטוקסאן טובה לסרטן הלימפה

במקור הריטוקסאן הייתה שייכת לג'ננטק, אותה רכשה רוש בשנה שעברה תמורת 46.8 מיליארד דולר.

מחקר שפורסם השבוע הראה שיש ביכולת התרופה למנוע הישנות של סרטן, אחרי שטופלו בתרופות אחרות. לאחרונה אושרה הריסטוקסאן לטיפול בדלקת פרקים, סרטן הלימפה ואף בלוקמיה (סרטן הדם). בחודש שעבר דרשה רוש מהרגולטורים בארה"ב להרחיב את השימוש בתרופה במטרה לכלול בו יותר חולים.

רוש נסחרת בבורסה בגרמניה ולא מחויבת לפרסם דו"חות רבעוניים על פי כללי הבורסה בפרנקפורט. הכנסותיה של רוש, על פי התחזית שסיפקה עם פרסום הדו"חות השנתיים צפויות לגדול בשיעור חד-ספרתי-אמצעי במונחי המטבע המקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות