אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפילת היורו פגעה באספן שהצליחה למרות זאת להגדיל את הרווח הנקי ל-8.7 מיליון שקל

נפילת היורו פגעה באספן שהצליחה למרות זאת להגדיל את הרווח הנקי ל-8.7 מיליון שקל

הסיבה לכך היא עליית ערך הנדל"ן שברשותה ב-10.5 מיליון שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד ראשון בתולדותיה בהיקף של 2 מיליון שקל

25.05.2010, 12:24 | מישל אודי
אספן גרופ שבשליטת רוני צארום ובניהולו של אילן גיפמן פירסמה הבוקר (ג') את דוחותיה הכספים לרבעון הראשון של 2010 ובהם רווח נקי של 8.7 מיליון שקל לעומת 6.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 26%.

הכנסות החברה מדמי שכירות עלו ב-11% ל-18.5 מיליון שקל, כאשר ההכנסות משירותי ניהול נותרו יציבות ברמה של 1.5 מיליון שקל ואילו ההכנסות ממכירות מבנים דירות ומקרקעין ירדו ל-1.7 מיליון שקל לעומת 5 מיליון שקל ברבעון המקביל בו השלימה מכירת קרקע בחדרה.

סך ההכנסות הסתכם ב-21.7 מיליון שקל לעומת 23.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסה נוספת רשמה החברה מעליית ערך הנכסים ברמה של 10.5 מיליון שקל עבור ארבעה נכסים בקרית שמונה, כפר סבא, גרמניה ושוויץ.

עליית הערך לא חילחלה מטה במלואה לשורה התחתונה בשל הוצאות מימון שהסתכמו ב-13.6 מיליון שקל לעומת הכנסות מימון בהיקף של חצי מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה העיקרית לגידול בהוצאות הוא היורו שירד בצורה חדה מול השקל.

אספן עוסקת בניהול והשכרת נכסים בשטח של 260 אלף מ"ר ששיעור התפוסה בהם הוא 97%. החברה החליטה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 2 מיליון שקל. בדוחות הרבעון, סעיף הנדל"ן להשקעה עלה ל-967 מיליון שקל לעומת 874 מיליון שקל בתחילת השנה, עלייה שנזקפה להשלמת עסקאות במהלך השנה האחרונה.

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון אספן גרופ, אמר היום כי "במהלך השנה החולפת ביצענו שורת רכישות של נכסים חדשים, בארץ ובחו"ל, לצד מימוש של אחזקות שעל פי הערכתנו מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם. אנו שמחים להגביר את שיתוף הפעולה עם בעלי המניות שלנו, ולהכריז היום על חלוקת דיווידנד ראשונה במסגרת מדיניות הדיווידנדים החדשה עליה הצהרנו לפני כחודשיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות