אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי יעזור לשופטים? שביתת אזהרה של העוזרים המשפטיים ביום חמישי צילום: shutterstock

מי יעזור לשופטים? שביתת אזהרה של העוזרים המשפטיים ביום חמישי

העוזרים האישיים של שופטי בתי המשפט ישבתו בגלל התנגדותם של הנהלת ביהמ"ש והנהלת משרד האוצר להכיר בהתארגנות העובדים ולחתום על הסכם קיבוצי

25.05.2010, 12:57 | מיקי פלד

העוזרים המשפטיים של שופטי בית המשפט יישבתו ביום חמישי ליום אחד. השביתה עשויה לגרום לשיבושים קשים בטיפול השטף בתיקים, במיוחד בהחלטות טכניות כגון דחיות דיונים, קביעת דיונים, בקשות שונות של הצדדים וכדומה.

היועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד שי תקן, הודיע היום למנהל בתי המשפט, השופט משה גל, כי השביתה היא בעקבות התנגדותם של הנהלת ביהמ"ש והנהלת משרד האוצר להכיר בהתארגנות העובדים ולחתום על הסכם קיבוצי.

העוזרים המשפטיים מועסקים על-ידי הנהלת בתי המשפט כעוזרים אישיים של השופטים. לאחרונה התאגדו 600 העוזרים בהסתדרות והקימו ועד. ההסתדרות והעוזרים פתחו במשא-ומתן עם האוצר והנהלת בתי המשפט במטרה לעגן את זכויותיהם בהסכם קיבוצי. כיום העוזרים מועסקים בחוזה אישי לתקופה של 4 שנים.

לטענת ההסתדרות, הצדדים הצליחו לגבש מתווה לפיו יועסקו העוזרים בהסכם קיבוצי במקום בחוזה אישי. כמו כן נקבע כי תקופת ההעסקה הזמנית תבוטל לטובת תקופה בלתי מוגבלת, תוך התחשבות בגמישות הניהולית הנדרשת לנוכח העובדה כי היחס בין השופט לעוזר המשפטי מבוססים על אמון אישי. אלא שהנהלת בתי המשפט החליטה לבסוף כי היא מסרבת להסכם הקיבוצי. ההנהלה טוענת כי העוזרים חייבים להיות מועסקים רק בחוזה אישי.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "לא נותר אלא להצטער על הודעת השביתה של העוזרים המשפטיים, אשר עומדת להתרחש מבלי שמוצה הליך המשא ומתן". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות