אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר השיכון: "שוקל לפעול להחזרת הסיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה" צילום: יואב גלאי

שר השיכון: "שוקל לפעול להחזרת הסיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה"

אטיאס הציע לאוצר לבנות חבילה בה תסבסד המדינה 20% מהחזר המשכנתה לזכאים בהלוואה ל-20 שנה

25.05.2010, 18:58 | שי פאוזנר

"המפקח התכוון להקשות על משקיעים. זה נכון לצנן את עליית המחירים על ידי הורדת הביקושים של המשקיעים בשוק, שמהווים כ-30% משוק הדיור. אני משוכנע שלא היתה כוונה בזוגות צעירים הרוצים לממש את החלום שלהם ולרכוש דירה שהם כ-70% מהשוק". כך אמר היום (ג') שר השיכון אריאל אטיאס בישיבת וועדת המשנה לחיזוק הפריפריה של וועדת הכספים בכנסת, בתגובה להנחייה שפרסם אתמול המפקח על הבנקים בבנק ישראל רוני חיזקיהו לפיה בעניין שוק המשכנתאות.

שר השיכון הזהיר כי בכוחו של המשרד להגביל בעצמו את ההחלטה, ללא אישור של המפקח על הבנקים, ואמר כי הוא שוקל כיום לפעול להחזרת הסיוע לזוגות צעירים ברכישת דירה, כפי שהיה נהוג בישראל עד העשור האחרון. בין השאר, אטיאס הציע לאוצר לבנות חבילה בה תסבסד המדינה 20% מהחזר המשכנתה לזכאים בהלוואה ל-20 שנה.

השר אטיאס קרא בישיבה למפקח על הבנקים לתת לבנקים למשכנתאות הוראה שלא תאלץ אותם להגדיל את ההפרשה כנגד משכנתאות לרוכשי דירה ראשונה.ואמר כיהוא סבור שההחלטה הבסיסית של חזקיהו נבונה, אולם אסור לדעתו לפגוע בשכבה החלשה בדרך לחסימת הזינוק במחירי הדירות.

 

"אסור שההחלטה על שינוי התנאים בתחום המשכנתאות תפגע בזוגות צעירים" אמר אטיאס, ומסר כי משרדו יגיב להחלטה עד תחילת חודש יולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
להעניק לרוכשי דירה ראשונה 25% החזר
הואיל וכ- 50% ממחיר הדירה הוא מיסים והיטלים, המדינה יכולה להעניק לזוגות צעירים יוצאי צבא מחצית מתשלומי המיסים וההיטלים ... דהינו החזר מס ע"ס 25% ממחיר הדירה הנרכשת ... בצורה כזאת צעירים שתרמו למדינה יוכלו להנות ממחירי דיור סבירים ...
יורם מראשון  |  26.05.10
6.
אטיאס רואה את התמונה הנכונה
הדרך היחידה להלחם בטירוף מחירי הדירות היא להגדיל את ההיצע ובמספרים מאוד גדולים. בנוסף כדי להתחיל לאזן את השוק רצוי לתת הטבות מס למי שזו דירתם הראשונה, זה גם הוגן וגם הגיוני. אבל עכשיו זו שעת המבחן של אטיאס, זה הזמן לעבור מדיבורים למעשים. בנתיים הוא לא עשה יותר מדי, שחרור של כ 20000 יח"ד בשנה (זה מעט מעל מה שהיה עד היום), אם כמה מאות יח"ד במכרז למשתכן, הרוב לחרדים. ומה שלא לחרדים זה מכרזי דירות פיציות שהיסטורית אנחנו יודעים שבסוף הופכים לשיכוני עוני. יאללה אטיאס בוא תהיה השר הראשון מזה שנים שלא רק מדבר וגם עושה. שחרר אדמות במחירי מינימום, אפילו חינם. הורד מיסים. אל תגביל קבלנים בגודלי דירות, תן לשוק להתאזן ואז תראה בכל שכונה גם דירות קטנות, גם בינוניות וגם גדולות. ככה יוצרים שכונות הטרוגניות ולא שיכוני עוני. הדבר היחיד שצריך לדאוג זה שמספיק קבלנים יתחילו לבנות עשרות אלפי יח"ד עכשיו, מיד.
לוקו22 , תל אביב  |  25.05.10
לכל התגובות