אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: המוסדיים יתמכו בחמשת מועמדי ועדת נוף לדירקטוריון לאומי צילום: אוראל כהן

מסתמן: המוסדיים יתמכו בחמשת מועמדי ועדת נוף לדירקטוריון לאומי

ל"כלכליסט" נודע כי אתמול החליט דירקטוריון בנק לאומי על נוהל חדש לבחירת היו"ר, שיתבצע באמצעות הצבעה חשאית

26.05.2010, 07:02 | רחלי בינדמן ותומר זלצר

שבוע לפני התכנסותה של האסיפה הכללית בבנק לאומי - שתבחר את חמשת הדירקטורים החדשים לבנק - מקבלים חמשת המועמדים שעליהם המליצה ועדת המניות בראשותה של עו"ד מרגלית נוף חיזוק משמעותי. ל"כלכליסט" נודע כי רוב הגופים המוסדיים המחזיקים במניות בנק לאומי צפויים להצביע בעד חמשת המועמדים של ועדת נוף - דוד ברודט, אהוד שפירא, יואב נרדי, יהודה דרורי ומשה דברת.

בין בעלי המניות המוסדיים של הבנק: כלל ביטוח שבשליטת נוחי דנקנר, הפניקס שבשליטת יצחק תשובה, מגדל, פסגות והראלשבשליטת יאיר המבורגר.

המדינה, שמחזיקה ב־14.2% ממניות לאומי, תיוצג באסיפה על ידי ועדת המניות, ולכן תצביע בעד חמשת המועמדים של הוועדה. עקב תמיכתם הצפויה של המוסדיים במועמדי המדינה, נראה כי סיכוייהם להיבחר לדירקטוריון גבוהים ביותר.

המועמדים העצמאיים לא מתייאשים

במקביל, המועמדים העצמאיים לדירקטוריון ממשיכים בניסיונות לשכנע את המוסדיים לתמוך בהם. נוהל ההצבעה לא מחייב בחירה של חמישה מועמדים בלבד, אלא מאפשר הצבעה לגבי כל אחד מהמועמדים. לכן ההערכה היא כי מוסדיים שיצביעו בעד חלק מהמועמדים העצמאיים יתמכו במקביל גם במועמדי המדינה.

שלמה אליהו, בעל המניות הפרטי הגדול בבנק לאומי, המחזיק ב־9.6% ממניות הבנק, הודיע כי לא ישתתף באסיפה בשבוע הבא.

הצבעה בדלתיים סגורות

לאחר שבנק ישראל יאשר את מינוי הדירקטורים החדשים, יתכנס דירקטוריון בנק לאומי כדי לבחור יו"ר מבין הדירקטורים. לתפקיד מוזכרים שלושה מועמדים מרכזיים: מועמדי ועדת המניות דוד ברודט ואהוד שפירא, והדירקטור המכהן פרופ' אפרים צדקה.

ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון בנק לאומי התכנס אתמול והחליט שההצבעה בדירקטוריון על מינוי היו"ר תהיה חשאית. ההערכה היא כי הדירקטורים ביקשו שתתקיים הצבעה חשאית כדי להגביר את חופש הפעולה שלהם בהחלטה זו. מבנק לאומי נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לנוהלי עבודה פנימיים של הדירקטוריון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות