אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת והולנד יפתחו קוד בינלאומי נגד צנזורה ברשת צילום מסך

צרפת והולנד יפתחו קוד בינלאומי נגד צנזורה ברשת

תפעל להקמת מנגנון פיקוח בינלאומי שיעקוב אחר התחייבויות ממשלות בעולם לשמירה על חופש הביטוי ברשת

26.05.2010, 14:49 | עומר כביר

מתחברים לכלכליסט בפייסבוק ויכולים לזכות באייפד

קואליציה נגד צנזורה ברשת? ממשלות צרפת והולנד עתידות לשתף פעולה בפיתוח קוד בינלאומי נגד צנזורה של אתרי אינטרנט, כך הודיע אתמול משרד החוץ ההולנדי.

לפי דיווח של סוכנות הידיעות הצרפתית, היוזמה יצאה לדרך אחרי ששרי החוץ של שני המדינות נפגשו ברוטרדם והביעו דאגה ממקרי הצנזורה ההולכים ומתרבים ברשת. בשבועות הקרובים עתידה להיפגש בפריז קבוצה שתרכז נציגי ממשלות, ארגוני זכויות אדם ועסקים מבוססי רשת, שיפעלו יחד על מנת להגן על חופש הביטוי ברשת.  בנוסף לפיתוח קוד התנהגות, תפעל הקבוצה להקמת מנגנון פיקוח בינלאומי, שיעקוב אחר התחייבות ממשלות בעולם בכל הקשור לשמירה על חופש הביטוי ברשת.

כיום, מדינות רבות מצנזרות תכנים מקוונים. סין היא הידועה לשמצה מביניהן, ומונעת מאזרחיה גישה לאתרים רבים שמציגים עמדות שאינן תואמות את עמדות הממשל. לאחרונה, גוגל אף העבירה את פעילות מנוע החיפוש הסיני שלה מסין גופא להונג-קונג, כדי לעקוף את מגבלות הצנזורה החמורות שמטיל הממשל המקומי. כמו כן, רק בשבוע שעבר פורסם שפקיסטן חסמה מאות אתרים, ובראשם יוטיוב ופייסבוק, כיוון שהציגו תכנים הפוגעים בנביא מוחמד.

מדובר בבעיה שקיימת גם במדינות מערביות: מזה תקופה ארוכה משקיעה ממשלת אוסטרליה מאמצים ניכרים בחקיקת ויישום חוק שיאפשר לה לחסום אתרי פדופיליה. המהלך זוכה לביקורת קשה, בטענה שאינו מידתי ועלול לפגוע בפעילות של אתרים לגיטימיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות