אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיר עם איכות החיים הגבוהה ביותר - וינה צילום: בלומברג

העיר עם איכות החיים הגבוהה ביותר - וינה

על פי סקר איכות החיים של מרסר ל-2010, מדורגת וינה במקום הראשון, ולאחריה ציריך וז'נבה. תל אביב הסתפקה במקום ה-102

26.05.2010, 14:18 | סוכנויות הידיעות

וינה שומרת על המקום הראשון כעיר בעלת איכות החיים הטובה ביותר בעולם, כך על פי סקר איכות החיים של מרסר ל-2010. ציריך וז'נבה עוקבות אחריה במקומות השני והשלישי, בהתאמה, בעוד שוונקובר ואוקלנד שומרות ביחד על המקום הרביעי.

הדירוג שעורכת חברת המחקר מרסר מבוסס על ניקוד המוענק לכל עיר. וינה זכתה ב-108.6 נקודות, לעומת בגדד שצברה רק 14.7 נקודות. הערים מדורגות מול ניו יורק שנחשבת לעיר הבסיס עם ניקוד של 100. המדד עוקב השנה אחר 221 ערים, לעומת 215 בשנה שעברה.

הערים האירופיות ממשיכות לשלוט בדירוג 25 הערים המובילות. לונדון היא העיר המובילה בבריטניה ומדורגת במקום

ה-39. רמת איכות החיים במזרח אירופה ממשיכה להשתפר: פראג היא העיר המובילה במקום ה-70, והניקוד שלה טיפס ל-94.8 מ-93.9 בשנה שעברה, בודפשט עוקבת במקום ה-73.

בארצות הברית, הונולולו היא העיר בעלת הדירוג הגבוה ביותר במקום ה-31, ומיד אחריה סן פרנסיסקו במקום ה-32. הערים הקנדיות שולטת באזור צפון אמריקה עם 3 ערים ב-20 המובילות: ונקובר במקום הרביעי, אוטווה במקום ה-14 וטורונטו במקום ה-16.

סינגפור, המדורגת במקום ה-28, היא העיר האסייתית המובילה, ואחריה טוקיו במקום ה-40. במזרח התיכון, דובאי זוכה לבכורה במקום ה-75, בגדד מדורגת במקום ה-221 והאחרון.  בישראל - תל אביב הסתפקה במקום ה-102 וירושלים כלל לא נכללה במדד.

סינגפור. מובילה באסיה, צילום: בלומברג סינגפור. מובילה באסיה | צילום: בלומברג סינגפור. מובילה באסיה, צילום: בלומברג

הדירוג השנה כולל גם את הערים הידידותיות ביותר לסביבה. הדירוג מבוסס על זמינות מים, פינוי אשפה, איכות מערכות הביוב, זיהום אוויר ופקקי תנועה. קלגרי מובילה בדירוג זה, ואחריה הונולולו. אוטווה והלסינקי חובקות את המקום השלישי. פורט או פרינס, בירת האיטי, מדורגת בתחתית דירוג הסביבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות