אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גייתנר לאירופה: "לפעול במהירות כדי להחזיר את בטחון המשקיעים" צילום: בלומברג

גייתנר לאירופה: "לפעול במהירות כדי להחזיר את בטחון המשקיעים"

שר האוצר של ארה"ב התחיל היום סבב שיחות בן יומיים בלונדון, פרנקפורט וברלין כדי לדון במשבר החובות ובחבילת החילוץ האירופית

26.05.2010, 21:02 | סוכנויות הידיעות

שר האוצר של ארה"ב טימותי גייתנר מתחיל סבב שיחות בן יומיים באירופה ודוחק בממשלות האירופיות לפעול באגרסיוויות לנסוך בטחון במשקיעים באמצעות התחייבות למניעת התפשטות המשבר.

"השווקים רוצים לראות מעשים והאיחוד האירופי יעשה מה שצריך למניעת חוסר היציבות", אמר גייתנר בלונדון לאחר פגישה עם שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן. "השיעור הבסיסי שלימד אותנו המשבר הפיננסי הוא שיש להיכנס לתמונה ולפעול במהירות ובעצמה".

גייתנר שיבח את תכניתה של בריטניה לקצץ 6 מיליארד ליש"ט בהוצאות, כפי שהתחייבה ממשלת דייוויד קמרון, שהוקמה לפני שבועיים. קמרון נכח היום בפגישה עם גייתנר.

"שר האוצר היתווה יחד עם ראש ממשלתו והקואליציה שלהם כיוון חזק ומחייב למדינתו לגבי הניהול פיסקלי והכלכלי", אמר גייתנר. שר האוצר האמריקאי ייסע גם לברלין ולפרנקפורט כדי לדון בחבילת החילוץ בהיקף של 1 טריליון דולר שגובשה באיחוד האירופי בעקבות משבר החובות ביוון.

גייתנר יגיע לפרנקפורט היום לארוחת ערב עם נשיא הבנק האירופי ז'אן קלוד טרישה וייפגש עם שר האוצר הגרמני וולפגנג שוובל מחר בברלין. גייתנר אמר עוד, כי מנהיגי אירופה יישמו תכנית משמעותית למלחמה במשבר החובות ביבשת ולמניעת נזק כלכלי נוסף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות