אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפקחי הנפט במפרץ מקסיקו צפו בפורנו במשרד צילום: shutterstock

מפקחי הנפט במפרץ מקסיקו צפו בפורנו במשרד

דו"ח פדרלי חושף כי עובדי ממשל שפיקחו על קידוחי נפט במפרץ מקסיקו קיבלו טובות הנאה מחברות נפט וגז

27.05.2010, 09:42 | סוכנויות הידיעות

בכירים בממשל הפדרלי שתפקידם היה לפקח על קידוחי נפט במפרץ מקסיקו קיבלו טובות הנאה מחברות האנרגיה, צפו בחומר פורנוגרפי בזמן העבודה ואף צרכו סמים - כך עולה מדו"ח המפקח הכללי במשרד הפנים. הגילויים החדשים עמדו אתמול (ד') במרכזו של דיון שהתקיים בקונגרס, על רקע דליפת הנפט שנגרמה על ידי בריטיש פטרוליום (BP) והביקורת הקשה המופנית כלפי קידוחים ימיים שמבצעת ארצות הברית.

"הניו יורק טיימס" מדווח כי חקירת המפקח הכללי נפתחה בעקבות מכתב תלונה אנונימי שהגיע למשרד התובע הכללי בניו אורלינס באוקטובר 2008, שם נטען כי עובדים קיבלו מתנות מחברות הנפט. פרסום הדו"ח הוקדם בעקבות אסון דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, שנגרם מהתפוצצות אסדה שהיתה בשימושה של BP.

ממצאי החקירה חשפו הפרות של חוקי הרגולציה והאתיקה של עובדים בלשכה לניהול מחצבים, הסוכנות הפדרלית המפקחת על קידוחי הנפט. מנהל מחוז לייק צ'רלס מטעם הסוכנות לניהול מחצבים, לארי ויליאמס, אמר בחקירה כי מפקחים רבים מטעם הממשל עבדו בעבר בתעשיית הנפט והגז ושמרו על קשרי חברות עם נציגי התעשייה. "כולנו בהחלט נמצאים בתעשיית הנפט", אמר. "כמעט כל החוקרים שלנו עבדו בחברות הנפט ובאותן אסדות קידוח. הם גדלו באותן ערים. חלק מהאנשים האלה הם חברים משחר ילדותם".

מהחקירה עולה כי בכירים בתעשייה נהגו למלא את טופסי הפיקוח בעיפרון, והמפקחים עברו עליהם בעט וחתמו. משרד המפקח הכללי "חשף התנהלות שבמסגרתה קבלת מתנות מחברות נפט וגז היתה נוהל שבשגרה", כך נכתב בדו"ח. טובות ההנאה כללו טיסות במטוסי החברה לאירועי ספורט כמו משחקי פוטבול וטורנירי גולף, מסעדות ציד, דיג וארוחות חינם שארגנו חברות הנפט. שני עובדים אף הודו שצרכו קוקאין בזמן העבודה, ובתיבות הדואר האלקטרוני במחשבים הממשלתיים של עובדים רבים נמצאו חומרים פורנוגרפיים שהועברו בין עובדים ב־314 הזדמנויות שונות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות