אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועצים משפטיים לבעלי יאכטות: התרחקו מאיטליה צילום: בלומברג

יועצים משפטיים לבעלי יאכטות: התרחקו מאיטליה

משטרת המס החרימה את היאכטה של איל העסקים פלביו בריאטורה. החשש: עוד בעלי יאכטות על הכוונת

29.05.2010, 19:04 | סוכנויות הידיעות

יועצים משפטיים העובדים בשירותם של בעלי ממון שמחזיקים בבעלותם יאכטות פאר ממליצים בימים אלה ללקוחותיהם להתרחק בקיץ הקרוב מחופי איטליה. זאת לאחר שמשטרת המס האיטלקית החרימה לפני כשבוע את היאכטה "פורס בלו" של איל הממון פלביו בריאטורה לחופי לה ספצי, וסילקה משם את רעייתו הדוגמנית ובנם הפעוט. במקביל דיווחה משטרת המס על חקירות המתנהלות נגד מעלימי מס פוטנציאליים מקרב בעלי היאכטות.

כ־90% מיאכטות הפאר העלולות להימצא על הכוונת של המשטרה נושאות את דגל איי קיימן. "לכידת היאכטה של בריאטורה גרמה הלם בקהילת בעלי יאכטות הפאר", אומר קוונטין ברגייט, שותף בכיר בחברת הפרקליטים הלונדונית ברגייט־מארי. "העצה שלנו ללקוחות היא להתרחק מאיטליה. אנחנו שומעים על מקרים נוספים שמתנהלים שם כעת, ופשוט לא שווה לקחת סיכון", כתב ברגייט באתר החברה. "לגבי איטליה, הם מסתכנים בהרחקת מקור פרנסה טוב לבעלי העסקים המקומיים", הוסיף. בעלים רבים של יאכטות פאר מחכירים את היאכטות שלהם לעצמם או לאחרים משיקולי מס, באמצעות חברות הרשומות באיי הבתולה הבריטיים.

משטרת המס האיטלקית טוענת כי בריאטורה, לשעבר מנהל פורמולה 1 ומבעלי מועדון הכדורגל קווינ'ס פארק ריינג'רס, חשוד בהעלמת מע"מ בהיקף של 4 מיליון יורו. בריאטורה אמר לתקשורת האיטלקית כי הוא סמוך ובטוח שהעניין יוסדר במהרה.

מומחים ליאכטות פאר אומרים כי המשבר הפיננסי במדינות הים התיכון ניכר גם בעלייה במסים האזוריים ובהיקף העמלות המוטלות על יאכטות זרות העוגנות בשטחן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות