אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימן מעודד: שיפור במוסר התשלומים בארה"ב באפריל צילום: יונתן קסלר

סימן מעודד: שיפור במוסר התשלומים בארה"ב באפריל

בבנק אוף אמריקה, לדוגמה, ירדו הפיגורים בתשלומי הלוואות זה החודש החמישי ברציפות. כלכלנים מעריכים כי השיפור במוסר התשלומים ירגיע את הבנקים והם יוכלו להעלות את האשראי לצרכנים, אשר מממן כ-70% מהצריכה הפרטית במדינה. עובדה זו צפויה להשפיע גם על שיקוליו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי ולאפשר לו להעלות את הריבית במשק

28.05.2010, 13:29 | סוכנויות הידיעות

שיעורי שמיטת חובות ופיגורים בתשלומים מצד הלקוחות של מוסדות פיננסיים גדולים דוגמת אמריקן אקספרס ובנק אוף אמריקה ירדו בשיעור ניכר ומאותתים על התאוששות כלכלית שיכולה גם להפשיר את שוק האשראי. סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי פיגורים בתשלומי הלוואות בבנק אוף אמריקה נמצאים בירידה זה החודש החמישי ברציפות ובאפריל הגיעו לשפל מאז הרבעון השני של 2008.

כלכלנים מעריכים כי שיפור במוסר התשלומים מצד הלווים ירגיע את הבנקים והם יוכלו להעלות את האשראי לצרכנים אשר מממן כ-70% מהצריכה הפרטית במדינה. עובדה זו צפויה להשפיע גם על שיקוליו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי ולאפשר לו להעלות את הריבית במשק.

"המערכת מבריאה"

הכלכלן סטיבן סטנלי אומר, כי "אנו שבים לתסריט בו המערכת הבנקאית מבריאה באופן הדרגתי, איכות האשראי משתפרת וגם מוסר התשלומים של הלקוחות משתפר". בתוך כך בנקאים רבים מעריכים כי שיעורי אבטלה גבוהים ומגבלות שהם עדיין מטילים על מתן האשראי ימשיכו להעיב על המשק האמריקאי ויקשו על התאוששות של הצריכה הפרטית.

בנאומו בתחילת החודש בשיקגו אמר ברננקי כי ההתנהגות של המוסדות הבנקאים מעודדת והוא צופה כי האחריות שלהם תעודד את ההתאוששות במשק. דברים אלו נאמרו לפני המפולת הגדולה בבורסות העולם שבאה בעקבות הסלמה במשבר החובות באירופה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות