אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמרון: "פחות הוצאות לרווחה, יותר יוזמה פרטית" צילום: אי פי איי

קמרון: "פחות הוצאות לרווחה, יותר יוזמה פרטית"

ראש ממשלת בריטניה עונה למבקרי התכנית להעלות מסים: "הכלכלה לא בת קיימא ולא מעוררת השראה. אם לא נפעל נגיע למצב של יוון"

28.05.2010, 17:31 | סוכנויות הידיעות

ראש הממשלה דייוויד קמרון התחייב לפעול לצמיחה כלכלית בעקבות קולות מרמור במפלגתו השמרנית נוכח העלאת המסים המתוכננת.

קמרון ניצל את ההזדמנות של מה שכינה נאומו המשמעותי הראשון כראש ממשלה, לומר שבריטניה ב-13 שנות שלטון הלייבור בראשות בלייר ובראון הסתמכה יותר מדי על הוצאות ממשלתיות לרווחה על חשבון היוזמה הפרטית.

"ישנו בעמידה בדרכנו לכלכלה שאינה בת קיימא, לא יציבה, לא הוגנת ולמען האמת, לא מעוררת השראה", אמר קמרון בנאומו ליד לידס שבצפון אנגליה.

הנאום, שכונה "אסטרטגיית הקואליציה לצמיחה כלכלית", הגיע לאחר שקמרון וסגנו הליברל דמוקרט ניק קלג, ניסו לבלום התנגדות באגף השמרני להעלאת המסים המתוכננת.

"כולם הלכו קצת רחוק מדי בסוגייה הזו. יש להירגע ולחכות לתקציב", אמר ראש הממשלה החדש, לאחר שחבר מפלגתו ג'ון רדווד אמר השבוע, כי העלאת המסים תעודד העלמות מס ותדכא יוזמות לעידוד חסכון.

עם גרעון שיא של 11% מהתוצר, קמרון אמר שבריטניה עלולה לסבול מגורל דומה ליוון אם הממשלה לא לנקוט בפעולות הדרושות. "החוב הציבורי העצום שלנו הוא הגילום הברור לטעויות כלכליות - אזהרה מנצנצת לכך שלקחנו את הנתיב הלא נכון", אמר קמרון.

תקציב החירום שיוגש ב-22 ליוני יתווה תכנית לקצץ חלק מהגרעון על פני חמש שנים, הוא אמר עוד. לדבריו, בריטניה צריכה לעבור רפורמות לעידוד פעילות עסקית ולייצור מקומות עבודה תוך עידוד חסכון, השקעות ויוזמה פרטית. הוא התחייב להוריד מסי חברות ורגולציה עליהן תוך נסיגה מהמיקוד בלונדון וענפי השירותים הפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות