אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס: כמיליארד דולר נטו בדרך לבורסה; שוריים על השקל בטווח הבינוני צילום: בלומברג

ברקליס: כמיליארד דולר נטו בדרך לבורסה; שוריים על השקל בטווח הבינוני

"ההשפעה של הסיווג מחדש של ישראל במדד MSCI תהיה מינורית על השקל בגלל ההתערבויות של בנק ישראל בשוק המט"ח", מוסיפים בברקליס

30.05.2010, 10:29 | שהם לוי

בברקליס קפיטל צופים כי לא יותר ממילארד דולר נטו יזרמו לבורסה בתל אביב בעקבות שינוי הסיווג של ישראל והמעבר משוק מתפתח לשוק מפותח. בברקליס מעריכים ש-2.2 מיליארד דולר יזרמו מהבורסה לניירות ערך בעקבות היציאה ממדד MSCI לשווקים מתעוררים וכ-3 מיליארד דולר יזרמו לבורסה בעקבות הכניסה למדד MSCI לשווקים מפותחים.

"ההשפעה של שינוי הסיווג של ישראל במדד MSCI על השקל תהיה מינורית, אנחנו מגיעים למסקנה זו בהינתן האגרסיביות בה נוהג בנק ישראל בשוק המט"ח בשבועות האחרונים", אומרים במחלקת המחקר של ברקליס קפיטל.

"בטווח הבינוני אנחנו מחזיקים בדעה שורית יותר על השקל בעקבות נתוני המאקרו החיוביים מישראל ולאור מאזן תשלומים איתן שצפויים ליצור לחץ חזק לייסוף", כותבים עוד.

לאור הדפנסיביות שמציג שוק ההון הישראלי אומרים בברקליס כי קרנות נאמנות אקטיביות, בשונה מקרנות פסיביות שמנהלות חלק מהשקעותיהן בתעודות סל, צפויות להגדיל את אחזקותיהן בישראל עד שהתנודתיות והסיכונים העולמיים בעקבות המשבר באירופה יעלמו.

"כספים נוספים יזרמו לבורסה - הקרנות הנאמנות העולמיות טרם החלו פעילותן בישראל"

בסקירה השבועית של קבוצת הלמן-אלדובי מעריכים היום כי השפעת כניסת ישראל למדד טרם סיימה השפעתה על שוק ההון המקומי וכי התהליך יימשך מספר חודשים.

"בשבוע שעבר היינו עדים בעיקר לתנודות של המכשירים הטכניים ובראשם ה-ETF (קרן סל). יחד עם זאת, עיקר הכספים בעולם נמצא בקרנות נאמנות ובקרנות פנסיה" אומר דן הלמן, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות נאמנות.

"להערכתנו, רובן טרם החלו לפעול בשוק המקומי עקב כניסת ישראל למדד המדינות המפותחות. התהליך יימשך על פני זמן שכן במרבית החברות האנליסטים ומנהלי ההשקעות של השווקים המפותחים הינם שונים מאלו של השווקים המתעוררים", כותבים בסקירה השבועית של הלמן אלדובי.

הלמן מעריך כי הזרימה בסופו של תהליך תהיה נטו חיובית לחברות שהזרים נוטים להחזיק בהן ובראשן: טבע, כיל, אלביט מערכותוהבנקים. "חשוב לזכור כי המכירה ע"י אלו המחזקים את ישראל כשוק מתעורר תבוצע מהר יותר מאלו החפצים לרכוש את ישראל לתיק ניירות הערך שלהם שכן עבודת אנליזה מקיפה לוקחת זמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות