אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
18 קיבוצים יפצו את מאפיית ברמן ב-60 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

18 קיבוצים יפצו את מאפיית ברמן ב-60 מיליון שקל

לפי פסק בוררות, ארגון משקי יהודה המאגד את הקיבוצים יפצה את המאפייה לאחר שביטל חד־צדדית הסכם לרכישתה לפני ארבע שנים

30.05.2010, 20:30 | נעמה סיקולר

משקי יהודה, ארגון הקניות של 18 קיבוצים מאזור ירושלים, הפסיד למאפיית ברמן כ־60 מיליון שקל לאחר שביטל באופן חד־צדדי את החוזה לרכישת המאפייה. סכום הפיצוי נקבע במסגרת פסק בוררות שניתן בשבוע שעבר במסגרת סכסוך בין הצדדים.

לפני כארבע שנים התקשר הארגון עם יצחק ברמן, בעליה של מאפיית ברמן, בהסכם לרכישת אחזקותיו במאפייה בתמורה ל־350 מיליון שקל. על פי ההסכם אמור היה הארגון, לקבל 79% מהמאפייה, כאשר 21% הנותרים היו אמורים להיוותר בידי בני משפחה אחרים. מדובר בשווי גבוה יחסית משום שהעסקה התייחסה לא רק לרכישת עסקי האפייה אלא גם לרכישת שטחי הנדל"ן של המאפייה בירושלים ובמודיעין.

את סכום הרכישה תכננן ארגון הקניות להשיג באמצעות מימוש אחזקותיו בתנובה ועל ידי הכנסת משקיע פיננסי. לאחר שכל המאמצים להשיג מימון לעסקה כשלו, הודיע הארגון למאפייה בתחילת 2009 כי הוא חוזר בו מהעסקה. הצדדים פנו לבוררות בפני שופט בדימוס, שפסק על הפיצוי בשבוע שעבר. בעלי המאפייה פנו בימים האחרונים לבית המשפט בבקשה לאשר את פסק הבורר.

ארגון הקניות הוא אגודה שיתופית המאחדת שורה של קיבוצים. מבנה זה של ארגוני קניות על פי שייכות קיבוצית גיאוגרפית נהוג גם באזורים אחרים בארץ. מטרת הארגונים היא ניצול היתרון לגודל של מספר רב של קיבוצים להפקת רווח כלכלי, לביצוע עסקאות ולתמיכה פיננסית בקיבוצים החברים. הארגון מבצע עבור חבריו את מרבית פעילויות הרכש והמכירה ובכלל זה הענקת אשראי, ערבויות, הלוואות ושירותים פיננסים נוספים בתחומי התעשייה והחקלאות.

יורם יאיר, מנכ"ל משקי יהודה, מסר בתגובה: "קיבלנו פסק בוררות לפני כשבוע ואנחנו לומדים אותו בימים אלה".

ממאפיית ברמן סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות