אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתם הנפט מקפיץ את מחירי פירות הים צילום: איי אף פי

כתם הנפט מקפיץ את מחירי פירות הים

לואיזיאנה היא הספקית הראשית של שרימפס וסרטנים מגידול מקומי לשוק האמריקאי. הדייגים המובטלים נשכרו על ידי בריטיש פטרוליום כדי לעזור בניקוי נזקי הנפט

31.05.2010, 09:51 | סוכנויות הידיעות

בעוד ענקית האנרגיה בריטיש פטרוליום מוסיפה להיאבק בזרימת הנפט למימי מפרץ מקסיקו, "הוושינגטון פוסט" מדווח כי בשל איסור הדיג באזור מסתמן מחסור בדגים ובפירות ים ומחיריהם עולים בשיעור ניכר.

מומחים מציינים כי מפרץ מקסיקו סיפק ב־2008 כשמינית מהתצרוכת האמריקאית של דגים ופירות ים. לואיזיאנה היא הספקית הראשית של פירות ים מקומיים לשוק האמריקאי, בהם שרימפס וסרטנים, כך שבקרוב אמור המשבר האקולוגי להשפיע על השוק כולו. כבר עתה מורגשת פגיעה בפרנסת עובדי המפעלים לעיבוד פירות ים שמרכזם במרילנד.

בחברת W.H האריס סיפוד מדווחים כי מדי שבוע הם נהגו לרכוש 1,500 בושל (53 מטר מעוקב) של אויסטרים בלואיזיאנה, אך המעבורת שחזרה בשבוע שעבר למפעל היתה האחרונה. 15 עובדים עונתיים שעבדו במפעל יישלחו הביתה כמה חודשים מוקדם מהמועד המתוכנן. במפעל יונייטד שלפיש אומר המנכ"ל קית' פרקרסון כי בשבועות האחרונים הוא מתקשה מאוד להשיג שרימפס. דייגי השרימפס המקומיים נשכרו עתה על ידי BP כדי לסייע בניקוי כתם הנפט. מפרץ מקסיקו מספק כשני שלישים מתצרוכת השרימפס האמריקאית מגידול מקומי, וכ־90% מהצריכה הכללית מגיעה ממדינות אסיה ואמריקה הלטינית. לדברי פרקרסון, כתוצאה מכתם הנפט זינקו מחירי השרימפס ב־35%.

בתוך כך הודתה BP בסוף השבוע כי כשלו מאמציה לעצור את זרימת הנפט למימי מפרץ מקסיקו באמצעות הזרמת בוץ למוקד הדליפה. BP מסרה כי עליה לפעול לגיבוש אסטרטגיה חדשה לניקוי פגעי התאונה הקשה, הליך העשוי, על פי הערכות, להימשך כשבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות