אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל מניות במאפיית אנג'ל באולטימטום למנכ"ל: השעה את עצמך מהתפקיד תוך 48 שעות צילום: אוראל כהן

בעל מניות במאפיית אנג'ל באולטימטום למנכ"ל: השעה את עצמך מהתפקיד תוך 48 שעות

איציק סלע וחברת א.י.ל סלע טוענים כי בשל החשדות נגד ירון אנג'ל לניהול קרטל בענף הלחם ובגלל שהוא אינו מורשה ליצור קשר עם מקום העבודה שלו הוא אינו יכול לנהל את החברה

31.05.2010, 12:05 | מארק שון

איציק סלע וחברת א.י.ל. סלע, המחזיקים יחדיו בכ-5.4% מהון מניות של חברת שלמה א.אנג'ל פנו היום למנכ"ל החברה, ירון אנג'ל, בדרישה שיודיע על השעיה מיידית תוך 48 שעות מתפקידו כמנכ"ל החברה לנוכח העובדה שאינו מורשה ליצור קשר עם מקום העבודה שלו, מאפיית אנג'ל. במידה ואנג'ל לא ישעה את עצמו סלע טוען שיפנה לביהמ"ש שיפעל בנושא.

הרשות להגבלים עסקיים חוקרת חשד לקרטל בענף הלחם של שלושת המאפיות הגדולות. ירון אנג'ל, המנכ"ל והבעלים של 22.4% ממניות החברה, הוא אחד מהעצורים בפרשה והוא חשוד שהיה שותף לניהול הקרטל ותיאום מחירי מוצרי לחם ומניעת תחרות חופשית בשוק, ביחד עם מאפיות ברמן ומאפיה מרחבית.

איציק סלע טוען, כי מן הראוי היה שאנג'ל יודיע, עצמאית ובאופן מיידי, על השעייתו מתפקידו כמנכ"ל החברה, וזאת לנוכח החשדות הכבדים כנגדו ולנוכח העובדה שנאסר עליו ליצור קשר עם המאפייה. במידה ויסרב להשעות עצמו מהתפקיד, מזהיר סלע, יבקש שהחברה תודיע על השעייתו מתפקידו לאלתר. לטענת סלע, אנג'ל יידרש בשנים הקרובות להילחם על חפותו, דבר אשר לא יאפשר לו להשקיע את כל כולו בניהול החברה.

אך לא מדובר בבקשה תמימה אלא בהמשך של המאבק של סלע באנג'ל. לאחרונה הגיש סלע תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים בה נתבקש בית המשפט לקבוע שבעלי המניות העיקריים בחברה, המנכ"ל ירון אנג'ל, יגאל חייט ורות מרון, מנהלים את החברה בדרך שיש בה כדי לקפח את זכויותיהם.

סלע מיוצג באמצעות עוה"ד רפאל יולזרי ורועי גאליס ממשרד גדעון פישר ושות'. עו"ד פנינה גיא, מנהלת מחלקת שוק ההון, ניירות-ערך ועבירות צווארון לבן במשרד, מלווה את התיק בכל הנוגע להיבטיו הפליליים.

מחברת אנג'ל נמסר בתגובה: "מניעיו של בעל מניות המיעוט מר סלע - זרים לחלוטין: הוא נמצא בסכסוך ממושך עם החברה ופועל מזה תקופה ארוכה, בעידודו ובניצוחו של גורם נוסף, להביא לחילופי הנהלת מאפיית אנג'ל וכל זאת משיקולים של נקמנות אישית וצרות עין כלפי ירון אנג'ל. חברת אנג'ל דוחה בשאט נפש ניסיונות בלתי פוסקים אלו של מר סלע, רואה בהם ניסיון לפגוע בחברת אנג'ל ובעובדיה המסורים ומבקשת מבעל מניות המיעוט לחדול מהטלות הדופי על החברה ומנכ"ל החברה. חברת אנג'ל פעלה ופועלת על פי הוראות הדין ומדובר בחשדות לכאורה שלא הוכחו. דירקטוריון החברה מגבה את הנהלת החברה ואת מנכ"ל החברה ירון אנג'ל וכי אין כל מניעה כי ימשיך לתפקד כמנכ"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות