אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: קרנבלאומי יוצא לדרך צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג

דיבידנדים: קרנבלאומי יוצא לדרך

וגם: יו"ר גאון אחזקות יטוס בשבוע הבא לטיול אתגרי בצפון הודו, יו"ר בנק לאומי הגיע להופעה של ריהאנה ומי הדרים לאילת לחתונת בתו של אייל עופר

01.06.2010, 08:57 | רון גרנות

שבועות של קמפיינים אישיים ולחצים יסתיימו מחר בבוקר, כאשר בעלי המניות של בנק לאומי יתייצבו בגני התערוכה בתל אביב ויכריעו בשאלת זהותם של חמשת הדירקטורים החדשים בבנק. 25 המועמדים ניהלו עד לרגע האחרון את הקמפיין שלהם, שכלל בעיקר ניסיונות שכנוע של הגופים המוסדיים המחזיקים במניות בבנק. בין המתמודדים אפשר למצוא את 20 המועמדים העצמאיים, שהבולטים ביניהם: עמוס ספיר, איזי תפוחי ושלמה נס. וחמשת המועמדים של המדינה הכוללים את דוד ברודט, אהוד שפירא, יואב נרדי, יהודה דרורי ומשה דברת.

מימין עמוס ספיר דוקטור שלמה נס ואיזי תפוחי , צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג מימין עמוס ספיר דוקטור שלמה נס ואיזי תפוחי | צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג מימין עמוס ספיר דוקטור שלמה נס ואיזי תפוחי , צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג
תפוחי מתוקשר

איזי תפוחי נעזר בשירותיו של משרד יחסי הציבור רובינס־שטינמץ, וקיים גם הוא פגישות רבות מול מוסדיים. "האנשים שנפגשנו איתם בהחלט מעריכים אותו ואומרים לנו שיצביעו למועמדים ראויים - לא משנה אם הם מטעם המדינה או הגישו מועמדות באופן עצמאי", מספר היחצ"ן צביקה רובינס על הלקוח שלו. "אני אופטימי: אם המוסדיים יתנהגו באחריות, הם יכולים לקבוע מחר בבוקר מי יהיו הדירקטורים בלאומי. אני יודע ש־86 הוא מספר גדול מ־11, ולכן למוסדיים ולבעלי המניות הפרטיים המחזיקים ב־86% ממניות הבנק יש הזדמנות אמיתית להכניס דירקטורים שלהם, והם לא חייבים לקבל תכתיבים מהממשלה המחזיקה בסך הכל 11%".

שפירא לקח לוביסט

יו"ר הפניקס אהוד שפירא, נעזר בשירותיו של היחצ"ן נסים דואק. שפירא כבר חושב על היום שאחרי, ונערך להתמודדות מול דוד ברודט על תפקיד היו"ר.

ספיר מזיע

עמוס ספיר לשעבר יו"ר חברת הדירוג מעלות, לעומתם, לא נעזר ביחצ"ן וניהל בעצמו את השיחות מול המוסדיים: "נעזרתי בחברים ויש לי ניסיון בשוק ההון הישראלי", הוא מספר . "דיברתי עם קרוב למאה איש מקרב המוסדיים. הצעתי את מרכולתי. ועדיין, בגלל התקנון שמאפשר להצביע ליותר מחמישה מועמדים - רוב המוסדיים יתמכו, במקביל, גם במועמדים של המדינה. הסיכויים שלי פחות טובים ורק נס יציל את המצב".

נס שומר על שתיקה

המועמד העצמאי שלמה נס, עו"ד המתמחה בפירוק חברות, לא הסכים אתמול להציג בפני "כלכליסט" את האסטרטגיה שלו במירוץ. יתרה מזאת, אתמול עוד הספיק נס להשתתף בכנס לשכת עורכי הדין באילת.

לעומת נס, גורמים בשוק ההון העריכו אתמול כי מרבית הגופים המוסדיים שמחזיקים במניות בבנק עתידים לתמוך במועמדי המדינה, לצד תמיכה אפשרית בחלק מהמועמדים העצמאים. לדברי גלעד אלטשולר מבית ההשקעות אלטשולר־שחם, "בדרך כלל לא דיברנו עם יחצ"נים. רוב המועמדים שלחו קורות חיים ובחנו אותם עצמאית". מנכ"ל אנליסט, איציק שינדובסקי, גילה כי גם הוא נפגש עם שניים־שלושה מועמדים, "שביקשו להציג את האג'נדה שלהם".

לדברי יוסי אפרתי, מנהל מחלקת ההשקעות בהכשרה ביטוח, "אנחנו עובדים עם פועלים סהר וקראנו את ההמלצה שלהם, שלפיה 24 מ־25 המועמדים ראויים - פרט ליוסף מוזסון". אפרתי מגלה כי בהכשרה יקבלו החלטה ברגע האחרון, בדיון שתערוך ועדת ההשקעות לפני האסיפה.

נקניקיות או לא להיות

לביתן העגול בגני התערוכה צפויים להגיע מחר בבוקר עשרות אנשים ובהם בעלי מניות, מועמדים שונים וצוותי תקשורת רבים. השאלה הגדולה: האם יוקמו במקום דוכני נקניקיות ושלל הפתעות, כפי שהמקום ידע באירועי בחירות של מפלגות גדולות? התשובות מחר.

 

משה גאון, צילום: אוראל כהן משה גאון | צילום: אוראל כהן משה גאון, צילום: אוראל כהן
אתגר מרצון

יו"ר גאון אחזקות משה גאון יטוס בשבוע הבא לטיול אתגרי בצפון הודו עם עובדי חברת אקסטריפ שבבעלותו. החבורה תשהה בהודו במשך עשרה ימים ובין השאר תחרוש את היבשת בטיולי ג'יפים.

פוליקר נרתם

עוד ערב התרמה יצא שלשום לדרך, הפעם לטובת שדרוג המכון למחלות ריאה בבילינסון. התורמים הלארג'ים התייצבו באודיטוריום סמולרש באוניברסיטת תל אביב והעשירו את קופת התרומות בכ־2.2 מיליון שקל. על תקן האמן האורח כיכב יהודה פוליקר, שנפגש כמה ימים קודם לכן עם יו"ר עמותת ידידי בית החולים פיני כהן כדי לסגור קצוות אחרונים לקראת ההופעה.

רף גבוה

אפילו יו"ר בנק לאומי איתן רף לא החמיץ הזדמנות להיכנס למתחם ה־VIP שהעמידה חברת פרטנר למוזמניה בהופעה של ריהאנה שהתקיימה שלשום באצטדיון בלומפילד. רף זכה לבחון מקרוב את תצוגת הפירוטכניקה בהופעה לצד יו"ר פרטנר אילן בן־דב, המנכ"ל דוד אבנר ומחליפו המיועד אלי גליקמן, מוקי שניידמן, פנחס בוכריס, שכי גרליץ וחיים רמון.

 

עופר בהרי אילת

שדה התעופה של העיר אילת הוצף שלשום במטוסים פרטיים, שמהם ירדו אורחי חתונתם של אוליביה ועידו סירוטה שנערכה בפארק תמנע. מצד הכלה - שבט עופר לדורותיו, כולל הסבים הגאים סמי ואביבה, ההורים מרלין ואייל וגם ליאורה עופר, עידן עופר ובני משפחותיהם. מצד החתן - בכירי הפרופסורים בארץ, חבריהם של ההורים פרופ' פיני סירוטה, ראש המחלקה הפסיכיאטרית באברבנאל, ופרופ' לאה סירוטה - ראש מחלקת פגים בשניידר. על הפמליה ניצח הרב יצחק דוד גרוסמן, שחיתן את הזוג. עידן רייכל וכברה קסאי שרו וליוו אותם לחופה. לאחר שבירת הכוס נשאו אבי החתן ואבי הכלה ברכות לבביות. אמרו מזל טוב: יוסי ורבקה רוזן, יגאל ושירלי זילכה, יהודית ואבי טיומקין, גליה ויהושע מאור, רקפת רוסק־עמינח וראם עמינח, רם ואתי כספי, פויו זבלדוביץ', חוה ואלפרד אקירוב, רמי ויעל אונגר, יעל טבת ודורי קלגסבלד, נטלי וצביקה בארינבוים, דליה וארווין איזנברג, ליאון ושולה רקנאטי, שלמה ונירה נחמה, יעקב ואסנת פרי, חנה ואלי יונס, יונתן ועירית קולבר, אוריאל ונירה רייכמן, אנייס ובני שטיינמץ ודני וג'ניס גילרמן.

 

אייל ומרלין עופר לצד הזוג הטרי אוליביה ועידו והוריו אייל ומרלין עופר לצד הזוג הטרי אוליביה ועידו והוריו אייל ומרלין עופר לצד הזוג הטרי אוליביה ועידו והוריו

 

הוזמנתם לחבר הנאמנים של האקדמית ת"א־יפו?

האירוע: מושב חבר הנאמנים של המכללה האקדמית תל אביב־יפו. המושב יכלול סיור בשכונת עג'מי ביפו.

הפרטים: יום רביעי, 9 ביוני, 17:00, בקריה האקדמית תל אביב־יפו

המזמינים והמוזמנים: נשיא האקדמית ישראל צנג, יו"ר הוועד המנהל אורנה ברי ויו"ר חבר הנאמנים יעקב פרי. כמו כן גבי רביד, טליה אהרוני, אסתר לבנון, רביב צולר, אריק שטיינברג ויואב שלוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות