אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המשרדים הזרים שיגיעו לישראל יעסקו בשוק ההון, במיזוגים וברכישות" צילום: Yissacher Ruas

"המשרדים הזרים שיגיעו לישראל יעסקו בשוק ההון, במיזוגים וברכישות"

ג'ון קווין, ראש פירמת עוה"ד קווין עמנואל, המייצגת בין היתר את פייסבוק וצ'ק פוינט, צופה שינוי במפת המשרדים בישראל בעקבות ההצטרפות ל־OECD

01.06.2010, 08:56 | מארק שון

"גבירותיי ורבותיי, אתם מתבקשים לא לדבר עם חבר המושבעים במהלך ההפסקה, כדי שלא יהיה חשוף להשפעות כלשהן" - המשפט הזה, שנשמע כלקוח מסדרה אמריקאית, נשמע השבוע באולם הכנסים של מלון הילטון בת"א, במהלך משפט מדומה שערכה פירמת עוה"ד האמריקאית קווין עמנואל.

ראש המשרד עו"ד ג'ון קווין, שהוגדר על ידי מכון הדירוג צ'יימברס "גאון ליטיגציה", הספיק בין הטיעונים שהשמיע במהלך המשפט המדומה נגד חברו למשרד עו"ד קלוד שטרן לבין הקפה בהפסקה, לנהל שיחה עם העיתונות המקומית המיוזעת. כשהוא נשאל על המבוכה הגדולה שגרמה לפירמה הודעה לעיתונות שיצאה מטעמה בפברואר השנה, ובה נחשף בטעות הסכום ששילם מרק צוקרברג לחבריו הסטודנטים, שטענו שגנב מהם את הרעיון לפייסבוק (65 מיליון דולר דרך אגב), הוא חייך במבוכה.

פירמת קווין עמנואל עוסקת בעיקר בליטיגציה עסקית מורכבת, ופחות בחלק המסחרי של המשפט, ובישראל היא מייצגת בין השאר את צ'ק פוינט ופיטנגו. מדי כמה חודשים מגיעים ראשי הפירמה מגיעים לישראל, כדי לעשות יחסי ציבור ולבדוק את השטח.

הצטרפות ישראל ל־OECD לוותה בשינוי חקיקה המאפשר לעו"ד מחו"ל לפעול בישראל ביתר קלות, ללא צורך בהתמחות והסמכה של לשכת עוה"ד. שינוי משמעותי יותר מאפשר למשרדים מישראל לשתף ברווחיהם עורכי דין מחו"ל, ומאפשר למשרדים בינלאומיים לפתוח שלוחות בישראל.

ג'ון קווין טוען כי משרדו לא מתכוון לנצל בקרוב את האפשרות החדשה, למרות הביקורים הרבים בישראל: "אנחנו משתפים פעולה עם כמה משרדים מקומיים, אבל לא שוקלים לפתוח סניף. אני חושב שהמשרדים שיפתחו כאן סניפים יהיו משרדים מסחריים שעוסקים בשוק ההון, מיזוגים ורכישות. ליטיגציה זהו ענף בתוך המשפט שהגבולות המדינתיים הוא חלק מהותי ממנו".

ובכל זאת, יש לכם שלוחה בטוקיו.

"אנחנו לא מופיעים בבתי משפט ביפן. המשרד שם קטן מאוד, ומטרתו היא להעלות את הפרופיל של המשרד ביפין ולעזור ללקוחות מקומיים בהליכי ליטגציה בארה"ב".

קווין עמנואל לא נמנה על המשרדים הגדולים בארה"ב. עובדים בו כ־400 עורכי דין, עם סניפים בלוס אנג'לס, ניו יורק, סן פרנסיסקו, עמק הסיליקון, שיקגו, לונדון וטוקיו. אף שמדובר במשרד בגודל בינוני הוא נחשב לאחד הבולטים בכל הקשור לליטיגציה מסחרית מורכבת. אם נאמין לחוברת השיווקית של החברה, הרי שמתוך 1,297 תיקים זכו עורכי הדין של הפירמה ב־1,186 תיקים - 91.4%.

משבר הסאב־פריים בארה"ב הכניס את המשרד לתחום חדש יחסית מבחינתו - פשיטות רגל וייצוג לקוחות שנפגעו מקריסת ליהמן ברדרס. "היתרון שלנו הוא שאנחנו לא מייצגים בנקים, ולכן אין לנו שום בעיה של ניגוד אינטרסים", מסביר קווין. "אנחנו מייצגים לקוחות נגד גולדמן סאקס, קרדיט סוויס ודויטשה בנק".

ואיך הסתיים המותחן במשפט המושבעים בתל אביב? המושבעים עצמם הצביעו ברוב קולות בעד טיעוניו של קווין, אבל את הקהל שהגיע לראות את המופע כבש דווקא המתחרה - שותפו למשרד, שטרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות