אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי רייפמן יחזור למאסר בשל ביזיון בית המשפט צילום: גיא אסיאג

אלי רייפמן יחזור למאסר בשל ביזיון בית המשפט

בית המשפט קבע כי לא עלה בידי רייפמן להראות כל התקדמות בכל הנוגע לאיתור מניות אמבלייז. "החייב שב וממחזר טענות שנדחו לפיהן אין ביכולתו לעשות מאומה", קבע השופט

01.06.2010, 15:06 | איתי הר אור

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט להחזיר את מייסד אמבלייז, אלי רייפמן, למאסר בשל ביזיון בית המשפט. השופט איתן אורנשטיין קבע כי לא עלה בידי רייפמן להראות כל התקדמות בכל הנוגע לאיתור המניות כפי שאיפשרה לו השופטת ורדה אלשיך בפסק דינה מלפני 10 ימים.

אורנשטיין קבע כי לא מדובר במצב בו טען רייפמן להתקדמות והצדדים חלוקים על ערכה ומשמעותה, אלא כי "בנסיבות המקרה אין מחלוקת כי לא הוצגה כל התקדמות שהיא, ותחת זאת החייב שב וממחזר טענות שנדחו לפיהן אין ביכולתו לעשות מאומה".

בשבוע שעבר ניתנה החלטה נוספת של בית המשפט בבקשה שהגיש רייפמן למינוי מומחה מטעם בית המשפט. בית המשפט נעתר לבקשה ומינה לתפקיד את ד"ר אירית חביב-סגל, והסמיך אותה בין היתר לפעול לבחינת טענות רייפמן באשר לדרכים "להצפנת מניות במסגרת מאבקי שליטה, עד כדי איבוד שליטתו – דה-פקטו – של בעל המניות עליהן".

רייפמן טען כי ממילא חביב-סגל אמורה לברר את טענותיו לפיהן אין לו שליטה על המניות והוא אינו יכול לאתרן, וגם בכך יש טעם שאין מקום לממש את פסק הדין. השופט אורנשטיין דחה טענה זו וקבע כי מדובר במסלול מקביל שלעת עתה אין בו כל השלכה למצב העובדתי דהיום בו רייפמן מבזה ומוסיף לבזות את החלטת בית המשפט.

רייפמן עצמו אמר בדיון: "אני מבקש עיכוב ביצוע של ההחלטה למשך 14 יום שכן בכוונתי לערער על החלטת בית המשפט לבית משפט העליון ולדעתי סיכויי הערעור גבוהים. מדובר בנזק בלתי הפיך ואי אפשר יהיה להחזיר לקדמותו". אורנשטיין החליט לעכב את ביצוע המאסר למשך 7 ימים על מנת שרייפמן יוכל לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל-7
את האמת, שטויות נשמעו משיך. שופט זה עדיין רק בן אדם וחוק זה דבר כתוב. וכל מה שכתבתי לגבי החוק זה לא מתוך הבנתי אלא מתוך חוק כתוב ומאושר.מומחית ניתנה במקרה הזה כי אף אחד בכל המערכת לא מבין באמת במה שנעשה בבורה של לונדון ואם המומחית תאשר את הגרסה של רייפמן (אף אחד עד עכשיו לא האמין לו),אז אין סיבה למאסר. אם מינו מומחה, סימן שלא בטוחים ב-100 אחוז שרייפמן לא צודק ואין להכניס אדם לכלא (לפי חוק כתוב) בסוגיה של בזיון אם אין ביטחון מוחלט שהוא יכול לבצע את הנדרש. בקיצור, לפני שאתה עונה, תעשה שיעורי בית .
מירב , ת"א  |  01.06.10
8.
ל-7
אתה כנראה מבין ממש גדול.... לך תתעסק בעניינים שלך או במשהו שאתה כן מבין בו. כי במשפטים אין לך מושג. זה ששופטת קיבלה כוח מופרז להחליט בעניינים שהיא לא מבינה בהם זה לא אומר שהיא צודקת, ובאופן עובדתי אפילו השופטת אמרה שהיא מתרשמת כי יש לרייפמן אחזקה אפקטיבית על המניות. מתרשמת זה לא עובדות ולא כלום אז לך תתן עוד צ'אנס למישהו אחר
רונן  |  01.06.10
7.
ל-6 את מבינה בחוק ומשפט כמו שאת מבינה באנשים כנראה - שטויות
מה שצריך כדי לקבוע ביזיון בית דין הוא ששופט יקבע שהיה בזיון בית דין. המומחית מונתה (וכך אמרה גם השופטת שמינתה עצמה) רק כדי להראות שמערכת החוק נותנת עוד ועוד צ'אנס גם לאנשים שמשטים בה. זה כמו לומר שבגלל שהביאו מומחה פסיכולוגי במשפט רצח אזי הנאשם לא רצח.
כת החסידות הרייפמנית  |  01.06.10
לכל התגובות