אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות הדואר: הרווח מפעילות הסלולר - יגיע משירותים פיננסים

רשות הדואר: הרווח מפעילות הסלולר - יגיע משירותים פיננסים

המפעילים הוירטואליים שהחלו לפעול ברחבי העולם בעשור האחרון, הגיעו לנתח שוק כולל של כ-2% בלבד

01.06.2010, 16:02 | גילעד נס

"פוסטה מובילה, מפעיל הסלולר הוירטואלי שהקימה חברת הדואר באיטליה, הצליחה להגיע לרווח נקי בתוך שנתיים מיום תחילת הפעילות, וזאת באמצעות פיתוח של ישומים פיננסיים ללקוחות הסלולר שלה, וזה מודל שאפשר לדעתנו ליישם גם בישראל" - כך אמר היום (ג') מנכ"ל חברת דואר ישראל, אבי הוכמן, בכנס התקשורת של המי"ל.

הוכמן העריך כי תוך שימוש בתשתית בנק הדואר, שהחל מעוד כשנה יוכל להנפיק גם כרטיסי אשראי, תוכל חברת הדואר לבדל את עצמה מהמפעילים הוירטואליים האחרים ולהציע לצרכנים שירותי ערך מוסף.

מפעיל סלולר וירטואלי הינו גוף ה"רוכב" על תשתית הסלולר של חברה קיימת, תוך הגעה להסדר עימה, ופונה ישירות לצרכנים. בסוף ינואר פרסם משרד התקשורת הישראלי את תקנות המפעילים הוירטואליים, הקובעים, בין השאר, כי אם המפעילים הוירטואליים לא יצליחו להגיע להסכם לגבי התעריפים שישלמו מחברות הסלולר, והמשרד יתרשם כי הסיבה נטועה בפעילות השהיה של חברות הסלולר, יוכל שר התקשורת לקבוע בעצמו את התעריפים.

עד כה הגישו חמישה גופים בקשה לרישיון מפעיל וירטואלי: דואר ישראל, איתוראן, מועדון 365 של המשביר לצרכן, הום סנטר ובינת. בינת מתכוונת לספק טכנולוגיות ושירותי תקשורת למפעילים הוירטואליים, אולם ארבעת הגופים האחרים אמורים להציע שירותים ישירות לצרכנים.

המפעילים הוירטואליים שהחלו לפעול ברחבי העולם בעשור האחרון, הגיעו לנתח שוק כולל של כ-2% בלבד, אולם במדינות מסויימות הצליחו לכבוש נתחים משמעותיים, כך למשל בדנמרק, שהמפעילים הוירטואליים הצליחו להגיע בה לכ-27% - כך על פי נתונים שהציג שלי תשובה, שותף מייסד בחברת הייעוץ טריגר-פורסייט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות