אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לברון ג'יימס בשיקגו? אליפות והכנסה של 2.7 מיליארד דולר לעיר צילום: MCT

לברון ג'יימס בשיקגו? אליפות והכנסה של 2.7 מיליארד דולר לעיר

השחקן החופשי המפורסם והטוב ביותר עשוי לשדרג את כלכלת שיקגו אם יבחר להצטרף לבולס. הקאץ': הוא חייב להביא אליפות

01.06.2010, 17:17 | ירון ארבל

אם לברון ג'יימס יצטרף הקיץ לשיקגו בולס ומשחק בקבוצה לתקופה של לפחות שש שנים יעלו הכנסות העיר ב-2.7 מיליארד דולר. את "אפקט לברון" בדק כלכלן מאוניברסיטת אילינוי - ג'ון סקורבורג.

"לברון ג'יימס יכול לגרום לפריחת העסקים בשיקגו", נכתב בעיתון "שיקגו ביזנס". לפי הדיווח, חישב סקורבורג את ההכנסות הנוספת ממכירות מזון ושתייה, הכנסות ממכירת זכויות שידור, מכירת מרצ'נדייז, כרטיסים ועוד. לפי סקורבורג כדי ש"האפקט" יהיה אמיתי, יצטרך לברון, שהקיץ משתחרר מהחוזה שלו בקליבלנד קאבלירס, להוביל את שיקגו לפלייאוף בכל שנה וגם לזכות באליפות.

ההכנסות לקבוצה עצמה גם כן יעלו באופן פלא. תמחור הספונסרשיפ יעלה; מכירת הכרטיסים יכניסו כספים רבים הרבה יותר וגם מכירות תאי ה-VIP ימוצו עד תום.

 "אם ג'רי ריינסדורף, הבעלים של הבולס, יצליח במשימה ויביא את ג'יימס הוא יעניק לעיר ניצוץ כלכלי שאיבדה את הסיכוי שלה לארח את האולימפיאדה", נכתב במאמר, "ג'יימס הוא שחקן הכדורסל הפופולארי ביותר מאז מייקל ג'ורדן ובקהילת העסקים של העיר מתגעגעים באמת לגאווה הקולקטיבית וההתלהבות משנות התשעים הטובות".

לפי הערכות, שווי הקבוצה עשוי לעלות ב-20% עד 50% - ל-613 מיליון דולר או 760 מיליון דולר – תלוי במידת הצלחתה.

לברון ג'יימס ודוויין וייד (יליד שיקגו) הם שניים מהכוכבים שמשתחררים הקיץ מהחוזה שלהם ויכולים לקבל שכר של עד 16.5 מיליון דולר בשנה. לפי סוכנויות ההימורים, לבולס יש את הסיכוי הטוב ביותר להחתים את לברון ג'יימס.

ברק אובמה, נשיא ארה"ב (וסנטור לשעבר של אילנויי), אמר גם הוא שישמח לראות את ג'יימס בבולס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות