אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורית סלינגר: "במקרים קיצוניים נתייחס למדיניות השכר" צילום: גלעד קוולרציק

דורית סלינגר: "במקרים קיצוניים נתייחס למדיניות השכר"

כיום שכר הנמהלים אינו מובא בחשבון על ידי חברות הדירוג, אבל סלינגר אינה פוסלת את האפשרות שהדבר ישתנה

02.06.2010, 07:27 | גולן פרידנפלד ונעמה סיקולר

שכר המנהלים הוא נושא שנכון להיום, אינו מובא בחשבון על ידי חברות הדירוג, אבל סלינגר אינה פוסלת את האפשרות שגם זה ישתנה. אולי ההד הציבורי יעשה את שלו.

מה דעתך על שכר המנהלים, צריך להגביל אותו בחקיקה?

"ברמה האישית, אני חושבת שהשכר צריך להיות מבוסס ביצועים בטווח הארוך, כי הדרך שבה זה מתנהל היום עשויה לעודד חשיבה לטווח קצר. צריך שהדירקטוריונים יהיו מספיק עצמאיים כדי שיוכלו להסתכל על נוסחאות התגמול ולבקר אותן. צריך לזכור שגם המוסדיים מחזיקים בחלק גדול מהחברות הללו, ולכן צריכה להיות גם מצדם מעורבות גדולה יותר. כיום זה לא קיים מספיק, והשאלה היא איך משנים את זה. לרעש ציבורי כמו עכשיו יכול להיות אפקט, אבל אני לא הייתי ממליצה ללכת לחקיקה.

"חברה שיש לה ממשל תאגידי נכון צריכה מנגנוני תגמול לזמן ארוך. אני לא אומרת שצריכים להיות סוציאליסטים, אבל דרושים קריטריונים בדיוק כפי שמדברים היום על הגבלת הבונוסים בבנקים. ראינו כמה בעלי שליטה שהצהירו שהם מאמינים בעיקרון הזה, אבל בינתיים, בבית שלהם, הם לא יישמו אותו. למרות זאת, אני לא פסימית, אני מאמינה שנראה שיפור".

מדיניות השכר יכולה להשפיע על הדירוג של חברה?

"אנחנו מפרידים בין משכורת לדיבידנדים, ומסתכלים על התזרים ועל יחס החוב לתזרים. משכורות בדרך כלל לא משפיעות בהיבט הזה, אבל דיבידנדים כן, וכל מקרה לגופו. במקרה של חלוקת הדיבידנדים בפרטנר, למשל, לא חשבנו שיש בעיה בפרופיל הסיכון של החברה, כי היא תזרימית מאוד. אבל אם נראה מצבים שבהם השכר קופץ פתאום ביחס שמשנה את התזרים - נתייחס אליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות