אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיתוף פעולה בין לייזר דטקט ואורמד לטיפול באוסטיאופורוזיס צילום: shutterstock

שיתוף פעולה בין לייזר דטקט ואורמד לטיפול באוסטיאופורוזיס

במסגרת ההסכם תשקיע לייזר דטקט 600 אלף דולר בחברת אנטרה ביו. החברה החדשה תוחזק בשותפות שווה על ידי לייזר דטקט ואורמד

02.06.2010, 13:49 | עומר ענבר

חברת לייזר דטקט הודיעה היום (ד') כי התקשרה עם חברת אורמד, להקמת חברת בת שתעשה שימוש בטכנולוגיה, שפיתחה אורמד השונה מהטכנולוגיה העיקרית של אורמד, לפיתוח תרופה לטיפול במחלת האוסטיאופורוזיס.

במסגרת ההסכם, תשקיע לייזר דטקט 600 אלף דולר בחברת אנטרה ביו, החברה החדשה תוחזק על ידי לייזר דטקט ואורמד (50%-50%).

חברת אנטרה תקבל רישיון לשימוש בטכנולוגיה בבעלות אורמד לפיתוח תרופות שונות במתן אוראלי, שיוחלטו על ידי שני הצדדים, כאשר הטכנולוגיה בהסכם הרישיון שונה מהטכנולוגיה העיקרית שנמצאת בשימוש אורמד לצורך פיתוח של מתן אורלי של אינסולין, ונמצאת בהליך רישום כפטנט נפרד.

כמנכ"ל אנטרה יכהן ד"ר פיליפ שוורץ, אשר הינו בעל ניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתעשיית הפרמצבטיקה והביוטק. כמו כן, שימש ד"ר שוורץ כמרצה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד. בתפקידו האחרון שימש כמנהל פיתוח עסקי מדעי של חברת אנדו פרמצבטיקל.

יונתן מלכה, מנכ"ל חברת לייזר דטקט, ציין "לאחר רכישת חברת בימ-מד בחודש האחרון, הופכת כעת חברת לייזר דטקט לחברת אחזקות בתחום מדעי החיים. אני מאמין כי באנטרה גלום פוטנציאל גדול בהסתמך על הטכנולוגיה החדשנית שפיתחה אורמד, ניסיונו העשיר של ד"ר פיליפ שוורץ ופוטנציאל השוק העצום של תרופות למחלת האוסטיופורוזיס, הנעמד בכ-12 מיליארד דולר בשנה. אני מרוצה מרכישה זו ומאמין כי לאנטרה ביו יש את כל האמצעים הדרושים לה להפוך לחברה פורצת דרך בתחום".

נדב קדרון, מנכ"ל אורמד ציין " שיתוף פעולה זה מאפשר פיתוח טכנולוגיה עם מאפיינים השונים מהטכנולוגיה הראשית של אורמד, אשר יש לה פוטנציאל להשתלב בתור טכנולוגיה מובילה בתחום העברת תרופות בצורה אוראלית. השילוב של לייזר דטקט, הצוות המקצועי של אנטרה ואורמד מהווים כר פעולה מתאים להתקדמות נכונה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות