אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שעון מנוע: השעונים של יצרניות הרכב

שעון מנוע: השעונים של יצרניות הרכב

כלכליסט מברר מה השעה בשעון החדש של פרארי, המוצע לבעלי המכונית ב־300 אלף דולר, וגם בדגמים הזולים (יחסית) של אינפיניטי פורשה, אבארט ופולקסווגן

03.06.2010, 21:42 | תומר הדר

ההיגיון העומד מאחורי הענקת שמה של יצרנית רכב לשעון הוא פשוט: את המכונית אי אפשר להציג כבדרך אגב במהלך ארוחת ערב; את השעון דווקא אפשר. "כלכליסט" סוקר את שעוני הרכב החדשים בשוק.

סבאסטאן פרארי סקודריה וואן. הסוס הצוהל הוצמד לאין ספור שעונים זולים, אבל רק חברות מעטות זכו לייצר שעונים באישור האיטלקים. כעת נפל הכבוד בחלקה של אטלייר סאבאסטאן השוויצרית, שמציעה שעון שמחוגיו נעים באמצעות שרשרת. רק 60 יחידות יוצרו ממנו. מחיר: 300 אלף דולר ורק לבעלי פרארי.

פורשה דיזיין P6780. מחיר: טרם פורסם פורשה דיזיין P6780. מחיר: טרם פורסם פורשה דיזיין P6780. מחיר: טרם פורסם

אינפיניטי אינסטרומנט פאנטום. אינפיניטי, חטיבת היוקרה של ניסאן, עדיין נחשבת לשחקנית צעירה בענף הרכב העולמי, אך זה לא מונע ממנה לחבור ליצרנית השעונים השוויצרית Bell & Ross ליצירת האינסטרומנט פאנטום BR03-92. מהשעון השחור יוצרו מאה יחידות. בחברה מדגישים שהשעון עוצב בהשראת דגם הכביש־שטח FX - רקע בגימור פחמן ומחוג שניות בציפוי סגול, כמו בלוח השעונים שברכב. מחיר: 3,300 יורו.

פורשה דיזיין P6780. עם עיסוקיה הרבים של מעצמת הרכב הגרמנית אפשר למנות גם סטודיו לעיצוב האחראי על שלל אביזרים - ממשקפיים ועד סכיני מטבח. וגם, כמובן, שעונים. P6780 הוא שעון צלילה עד לעומק של 1,000 מטר, שגופו נע על ציר המאפשר להטותו בזווית של 45 מעלות, כדי שגם הדגים יידעו מה השעה. מחיר: טרם פורסם.

אבארט BRM. חברת BRM הצרפתית ייצרה עבור אבארט, חטיבת הספורט של פיאט, 49 יחידות מהשעון הזה. זהו שעון ססגוני למדי הנושא את לוגו העקרב של אבארט ומצויד ברצועת נומקס. מחיר: 4,900 יורו.

פולקסווגן דיזיין פורטיס ספייסלנדר. גם בפולקסווגן החליטו לייצר שעון, וחברו לשם כך לחברת פורטיס ליצירת הפורטיס ספייסלנדר. השעון, שהופץ ב־ 2,012 יחידות, נעטף בגומי כדי למנוע מכות וזעזועים. מחיר: טרם פורסם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות