אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרך לזירוז תוכניות פינוי בינוי: פינוקים צילום: אוראל כהן

הדרך לזירוז תוכניות פינוי בינוי: פינוקים

תושבים במתחם רמת אביב שיצליחו להחתים את שכניהם על הסכם פינוי בינוי לפני ספטמבר 2010 יקבלו במתנה חופשה זוגית

03.06.2010, 11:11 | שירלי ששון-עזר

מערכת היחסים הבעייתית בין היזם לתושבים בתהליך החתימה על הסכמי פינוי בינוי, מולידה פתרונות שונים ומשונים. בתמורה לפינוי מציעים היזמים לדיירים המפונים דירה גדולה יותר בבניין חדש יותר, ולעיתים מקבלים התושבים גם מרפסות שמש וחניות שלא היו קיימות בתכניות קודמות, אבל מסתבר שגם זה לא מה שמביא את התושבים לחתום ורוב התכניות נתקעות בשלב זה במשך חודשים ואף שנים.

משרד עורכי הדין זילברמן גרומן המייצגים את הדיירים במתחם רמת אביב וחברת אפריקה ישראל, החליטו לזרז את תהליך החתימות במתחם על-ידי מבצע. במסגרת מבצע זה, כל דייר שחתם על ההסכם ויביא דייר אחר שיחתום עליו עד תחילת ספטמבר 2010 יזכה את עצמו ואת שכנו בחופשה זוגית ברשת מלונות אפריקה ישראל (מלונות הולידיי אין וקראון פלזה).

מתחם פינוי-בינוי בשכונת רמת אביב ב' הוותיקה, מתפרס על שטח של 35 דונם וכולל כיום 275 דירות לפינוי ו- 6 נכסי מסחר. במקום הדירות הישנות עתידות להיבנות 800 דירות חדשות. כל בעל זכות בדירה מתפנה צפוי לקבל דירה חדשה בגודל של עד 130 מ"ר נטו בתוספת מרפסת שמש, מחסן ושתי חניות. הדיירים במתחם יקבלו גם שוברי קנייה בסכום של 20 אלף שקל לרכישת ריהוט חדש, מערכת בית חכם ותוספת של חדר כושר ולאונג' עסקי לבניין.

עד כה הסכימו כ-50% מבעלי הדירות במתחם לקידומו של הפרויקט, כשרבים מהם אף חתמו מול אפריקה מגורים על הסכם מלא לפינוי-בינוי.

עו"ד לירן זילברמן מסר בתגובה: "אנחנו שבעי רצון מהתקדמות הפרויקט. מכיוון שמדובר בפרויקט ממושך אנחנו מנסים לדאוג תוך כדי תקופה זו לרווחתם של הדיירים המעוניינים בקידום הפרויקט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
"זילברמן גרומן המייצגים את הדיירים".. מי שמכם לייצג אותי?
אצם מייצגים את הבודדים שהתפתו וחתמו לכם. אצלנו בביניין חתם רק אחד וגם הוא מתחרט. בתור בעל הכס שלא גר במתחם אני בעד פינוי בינוי אבל ההצעה שאתם מציעים היא פשוט מצחיקה. עוד חדר לדירה ? נפלתם על הראש ? האדמה הזו שווה מיליונים. וזה לא שאני חזיר. בשביל זה שווה לי ההרפתקה הזו ? בשביל עוד חדר? אני חושב שאתםם באמת לא מציאותיים. לי שום דבר לא בוער. הזירה הזו מושכרת תמיד לסטודנטים... תמיד יש דיירים. אולי כדאי שיזם אחר ייקח את העיניינים בידיים כי משרד עו"ד הזה מייצג רק את עצמו.
דייר מהרחוב  |  30.11.10
20.
לא זירוז ולא נעליים
מחד גיסא, הרבה בעלי דירות חוכמולוגים עוד ילכו לעולמם בעשר שנים הבאות ללא כל שינוי בינוי ברכושם ואולי הדור הבא ישכיל לנהל מו"מ הגיוני שמשאיר רווחיות ליזם . אחרת שום דבר לא יזוז. מאידך גיסא, גם עירית ת"א שמה מקלות בגלגלי התכניות בין היתר תוך הקצאת אחוזי בניה לא ראליים. 16 ו-17 ממחישים את הבעייתיות הקשה בהזזת "רכבת" פינוי בינוי מהבוץ. כשכולם צודקים אין תוחלת.
מותיקי השכונה  |  05.06.10
לכל התגובות