אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי האג"ח של שפיר דורשים פירעון מיידי צילום: shutterstock

בעלי האג"ח של שפיר דורשים פירעון מיידי

החברה שהציגה אפס הכנסות ב־3 שנים חייבת 74 מיליון שקל

03.06.2010, 14:21 | סיון איזסקו

שלוש שנים בדיוק אחרי שנכנסה לבורסה והנפיקה איגרות חוב לפיתוח פעילות ייזום נדל"ן במזרח אירופה, מזמנים בעלי האג"ח של שפיר פרויקטים אסיפת מיוחדת. על סדר היום: העמדת יתרת חוב החברה, כ־74 מיליון שקל, לפירעון מיידי לאחר שהחברה הודיע כי אין ביכולתה לעמוד במועדי הפירעון.

לשפיר פרויקטים אירופה, שבבעלות האחים ישראל, חן, גיל והראל שפירא (יו"ר החברה), שתי קרקעות ברומניה ואחת באוקראינה, שבהן מתוכננים פרויקטים למגורים ומסחר. החברה היתה אמורה לפרוע תשלום של 12.6 מיליון שקל בתחילת חודש מאי. לבקשתה, הסכימו בעלי האג"ח לדחות את מועד הפירעון בחודש - לאתמול, אך שפיר ביקשה לדחות את התשלום פעם נוספת, והמשקיעים סירבו.

מאז מאי 2007, עת גייסה שפיר לראשונה הון בבורסה, היא לא הציגה ולו שקל אחד של הכנסה. למעשה, סעיף ההכנסות כלל אינו מופיע בדו"חות החברה, המציגה במשך שלוש שנים הפסדים בלבד. לכן, לא היתה זו הפתעה כשבדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה הציגה שפיר הפסד נוסף. הפעם מדובר בהפסד נמוך יחסית, של 4.4 מיליון שקל, אך זה מצטרף להפסדים של 100 מיליון שקל ב־2009, 29.4 מיליון שקל ב־2008 ו־17 מיליון שקל בשנת 2007.

עיקר ההפסד ברבעון הראשון נגרם מירידת ערך נכסי החברה, המציגה גירעון של 134 מיליון שקל בהון העצמי. רואי החשבון של שפיר צירפו לדו"חותיה הכספיים הערת "עסק חי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות