אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - כמה עולה להלביש את משמר הכנסת? 1.5 מיליון שקל בשנה צילום: רוני שיצר

בלעדי ל"כלכליסט" - כמה עולה להלביש את משמר הכנסת? 1.5 מיליון שקל בשנה

אנשי משמר הכנסת זוכים בשירותי כביסה יומיים ובתלושים ל-H&O. סט הלבוש של כל שומר מתוקצב ב-7,000 שקל בשנה

03.06.2010, 18:49 | תומר אביטל

אנשי משמר הכנסת זוכים לכמויות נכבדות של זוגות מדים חדשים מדי שנה, תלושים לרכישת ביגוד ב-H&O ושירותי כביסה יומיים הכוללים קיפול וגיהוץ. מדובר בפינוק שעולה לא מעט למשלם המסים: כמיליון וחצי שקל בשנה – כך נודע ל"כלכליסט". כתוצאה, סט הלבוש של כל שומר בכנסת מתוקצב ביותר מ -7,000 שקל בשנה.

על הכנסת מגינים כ- 205 אנשי ביטחון שמרכיבים יחד את משמר הכנסת. מדי שנה מתוגבר המשמר בכוח אדם נוסף, ותקצוב המדים תופח בהתאם. התקציב עלה מ-955 אלף שקל ב-2007 ל-1.3 מיליון שקל ב-2009 (מתוכם נוצלו לפי הכנסת רק כ-700 אלף שקל), ול-1.4 מיליון שקל ב-2010 (חצי מתוכו כבר נוצל השנה). בנוסף מממנת הכנסת פעילויות תרבות רווחה וספורט לשומרים בעלות של כ-805 אלף שקל לשנה. כלל הוצאות הביטחון של הכנסת עומדים ב-2010 על 52.5 מיליון שקל – יותר מ-10% מכלל התקציב של הכנסת.

התקציב ב-2010 מורכב מ- 350 אלף שקל שמוקדשים לשירותי כביסה וניקוי יבש, 215 אלף שקל לתלושי ביגוד, ו- 850 אלף שקל לרכישת מדים ותיקונים. מבדיקה מול ספק המדים עולה כי עלות רכישת 3 זוגות מדים מסוג איכותי ויקר לכלל 205 השומרים מוערכים בכ-300 אלף שקל בלבד.

הכנסת גם מלבישה את השומרים מחוץ לשעות העבודה. לאחרונה נערך מכרז למתן תלושים לביגוד עבור השומרים, אותו קטף המותג H&O. רשת הביגוד זכתה במכרז לאחר שגברה על מתמודדת יחידה נוספת – גולף. החברה סיפקה לכלל השומרים תווי קניה בערך של כ-220 אלף שקל, כאשר על כל תלוש בשווי 1,200 שקל שילמה הכנסת כ-920 שקל.

מהכנסת נמסר בתגובה: "התקציב כולל רכישת מדים ורכישת שירותי כביסה. התיקצוב לשנת 2010 גבוה יותר ב-7% לעומת תיקצוב 2009, בשל גידול מתוכנן של תקני כוח-אדם, ביצוע רכישה של פרטי לבוש שלא נרכשים כל שנה וכן הערכות לצפי עליית מחירים. יצרן המדים נבחר באמצעות מכרז פומבי ותקני המדים נקבעים על-פי המקובל במשטרת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
מסכים עם 17..
אנו נפגשים ביום עם אלפי אנשים וצריכים להראות מכובד. חלק מהביגוד הוא החליפות של הטקסים הרשמיים של הכנסת המארחת את מנהיגי העולם,מה אתה רוצה שנייצג את המדינה עם סמרטוטים? לא שמעתי אף פעם מישהו מהמבקרים שאמר שהמשמר לא נראה טוב. להפך ,רק מפרגנים כל הזמן ובפרט בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות. העיתונאים רק מחפשים כותרות,וכמובן שמה שקשור לכנסת היא כותרת! אז לך חפש כותרת אחרת יא.....
מאבטח בכנסת... , ירושלים  |  23.07.10
17.
אתם מוזמנים לעבוד בכנסת ולנסות
בתור מאבטח במשמר הכנסת, אני רוצה לומר לכם שאנחנו עומדים באופן יומיומי מול קהל מהארץ ומחו"ל ואנחנו הפנים של הכנסת, ככה רואים אותנו כל הדיפלומטים הכי חשובים בעולם שבאים לכנסת. הדרישות מאוד גבוהות בקשר ללבוש וזה בא לידי ביטוי בתקציב גבוהה לביגוד, אין מה לעשות!!! בקשר לביגוד של h&o... לא שמעתי אף אחד שבא בטענות להנחות הענק שמקבלים שוטרי משטרת ישראל ב- h&o שמסתכמים ב-600 נק' וירטואליות, פעמיים בשנה (יש מצב שאני טועה, אבל לפי החישוב שלי זה יוצא 1,200 נק' וירטואליות. כל נקודה=שקל, כלומר 1,200 שקל בשנה...) אנחנו עובדים מספיק קשה בשביל לקבל את זה, אז בבקשה, אל תהיו צרי עין. סופסוף יש יחידה שמאוד אכפת לה מהלבוש שלה, זה חלק מהיעוד שלה. תראו בפרלמנטים ברחבי העולם איך המאבטחים מתלבשים ואחרי זה, אם יהיו לכם כמה, אתם מוזמנים להעלות את הטענות... קצת פרגון ליחידה שעובדת קשה לא יזיק...
מאבטח בכנסת , ירושלים  |  13.07.10
לכל התגובות