אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון נוסף של BP להפסיק את דליפת הנפט צילום: אי פי אי

ניסיון נוסף של BP להפסיק את דליפת הנפט

ענקית האנרגיה התקינה צינור ניקוז על האזור הפגוע באמצעות שימוש בצוללות רובוטיות מיוחדות. מנכ"ל החברה אופטימי, בבית הלבן פחות

04.06.2010, 10:02 | סוכנויות הידיעות

ענקית האנרגיה BP, המנסה לבלום את דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ביצעה הלילה את הניסיון השלישי והאחרון לעצור את הדליפה. החברה התקינה צינור ניקוז על האזור הפגוע של הצינור באמצעות שימוש בצוללות רובוטיות מיוחדות. בעוד כיממה יתברר אם המהלך הצליח. אם יצליח - החברה תוכל לשאוב נפט מהמקום ולמזער את הנזק לסביבה.

מהלך זה התבצע לאחר שניסיון לחתוך את החלק הפגום של הצינור כשל, בדיוק כמו המאמצים הקודמים לחסום את הצינור. מנכ"ל החברה טוני הייווארד אמר כי "כמו תמיד, ישנה סכנה שהמהלך לא יצליח", אך הביע אופטימיות רבה לגבי ניסיון זה לפתור את הבעיה.

בבית הלבן מגלים פסימיות לגבי המהלך ואומרים כי גם אם יצליח, הרי שמדובר בפתרון זמני בלבד. שם מדגישים כי יש לפעול באגרסיביות על מנת לנקות את האזור ולסלק את נזקי התאונה.

התקלה אירעה ב-22 באפריל בעקבות תאונה במסוף דיפווטר הוריזון. בעקבות התקלה דלפו מדי יום לים 19-12 אלף חביות נפט, מה שהפך את האירוע לאסון אקולוגי-ימי הגדול בתולדות ארה"ב. הנפט נשפך במרחק של כ-225 קילומטר מקו החוף ובעומק של כ-1,524 מטר. במהלך השבועות שחלפו התקרב הכתם אל חופי מדינת לואיזיאנה ונמצא כיום במרחק של כ-80 קילומטר מהחוף.

עד כה הוציאה BP מעל מיליארד דולר על ניסיונותיה להפסיק את הדליפה והממשל האמריקאי העביר לה סכום של 69 מיליון דולר כסיוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות