אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: הבחירות בברזיל יפגעו בצמיחה ובשער המטבע צילום: shutterstock

הערכות: הבחירות בברזיל יפגעו בצמיחה ובשער המטבע

ברקליס ואמריקן קורפ מעדכנים תחזיותיהם וצופים כי התוצר הברזילאי יצמח ברבעון השלישי ב-2.5% לכל היותר וכי הריאל ייחלש לעומת הדולר

04.06.2010, 13:11 | סוכנויות הידיעות

ההאטה בכלכלת ברזיל שנמשכה בחודש האחרון עלולה להעמיק, כך צופים כלכלני ברקליס ואמריקן קורפ. אנליסטים בבנקים מעריכים כי ההשקעות באחת הכלכלות המתפתחות הגדולות בעולם יתמעטו ככל שיתקרבו הבחירות לנשיאות במדינה.

שני הבנקים מעדכנים את תחזית הצמיחה שלהם לרבעון השלישי וצופים כי התוצר הברזילאי יצמח ב-2.5% לכל היותר. אנליסטים צופים כי הריאל הברזילאי ייחלש לעומת הדולר, זאת בניגוד למטבעות של ארגנטינה ומקסיקו, אשר דווקא יעלו על פי התחזיות.

במאי נחלש מטבע הריאל ב-5% זאת על רקע משבר החובות באירופה שפגע בביקושים ובהשקעות בשווקים המתפתחים. רוברטו מלסי, אסטרטג בכיר בברקליס המתמחה בשווקים של אמריקה הלטינית, מעריך "כי לקראת הבחירות באוקטובר יקום רעש גדול סביב המתמודדים והמשקיעים יחושו באי הוודאות לגבי עתידה של המדינה". ברקליס הפחית את התחזית שלו לשער המטבע המקומי ל-2 ריאל לדולר, זאת לעומת 1.95 ריאל לדולר מוקדם יותר.

יחד עם זאת, האנליסטים מעריכים כי אחרי מערכת הבחירות ברזיל תשוב לצמיחה מהירה, המטבע המקומי יתאושש, אי הוודאות תתפוגג וגם הסערה סביב משבר החובות באירופה צפויה לחלוף עד אז.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות