אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדגנים של קלוג משפרים יכולות קוגנטיוויות? צילום: בלומברג

הדגנים של קלוג משפרים יכולות קוגנטיוויות?

לשכת המסחר בארה"ב אסרה על החברה לטעון שרייס קריספיס משפרים את המערכת החיסונית ופרוסטד וויטס מסייע לבריאות קוגנטיווית

04.06.2010, 17:02 | סוכנויות הידיעות

חברת קלוג הסכימה להגבלות על פרסום עד לסיום חקירה בעניין טענותיה לגבי היתרונות הבריאותיים של דגני רייס קריספיס, מסרה היום לשכת המסחר הפדרלית.

ההסכם מרחיב פשרה שקלוג הסכימה לה ביולי האחרון בנוגע בנוגע לטענות דומות בדבר דגנים מסוג אחר - פרוסטד מיני וויטס - שהחברה שיווקה כ"משפרי תשומת לב של ילדים בכ-20%".

הוועדה פעלה כנגד קלוג לאחר שחוקרי בריאות הציבור ומתנגדי השמנת יתר הגדילו את ספקותיהם בדבר אופן השיווק של מוצרים מסוכרים.

"אנו מצפים מחברה אמריקאית גדולה לקצת יותר הגינות ולא לטענות מפוקפקות שנטענו לא פעם אחת אלא פעמיים, כאילו הדגנים שלהם משפרים את בריאות הילדים", אמר ג'ון לייבוביץ, יו"ר ה-FTC.

מריון נסטלה, פרופסור לתזונה באוניברסיטת ניו יורק, אמר כי אין זה שכיח שהוועדה מתערבת בנושאים הקשורים לבריאות המוצרים שכן בדרך כלל עושה זאת רשות המזון והתרופות, ה-FDA.

בקיץ האחרון, קלוג חשפה אריזת רייס קריספיס שלכאורה מראה כיצד הדגנים משפרים את התמיכה במערכת החיסונית של הילד ומכילים אנטיאוקסידנטים וחומרים אחרים שמסייעים לשמירה על בריאות המשפחה. לגבי הפרוסטד מיני וויטס, החברה הסכימה להפסיק לטעון שהם מסייעים לבריאות הקוגנטיווית. לפי הצו שהוצא נגד החברה, נאסר עליה לטעון טענות מסוג זה אלא אם הן מגובות בעדויות מדעיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות