אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלפרס מסכמת עוד שנה מאכזבת לקרנות הישראליות

קלפרס מסכמת עוד שנה מאכזבת לקרנות הישראליות

קרן הפנסיה של עובדי קליפורניה אינה מצליחה להשיג תשואה חיובית על השקעתה בקרנות ישראליות

07.06.2010, 07:01 | מאיר אורבך

הנתונים מדו"ח ההשקעות של קרן קלפרס ל־2009, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, שוב מציגים תוצאות מאכזבות לקרנות ההון סיכון הישראליות, שרשמו בעיקר תשואות שליליות ותשואות חיוביות נמוכות ביותר. גם שורה של אקזיטים, ובהם מכירת דיון נטוורקס, אופטונול וחברות אחרות, שאמורים להיכנס לחישובי קלפרס הנוכחיים, לא שיפרו את מאזני הקרנות הישראליות.

התשואה הגבוהה ביותר לקרן ישראלית היא של הקרן הראשונה של כרמל - 6.6% ב־2009 לעומת 8.3% ברבעון הקודם. לפי הדו"ח, קלפרס השקיעה כ־17 מיליון דולר בשלוש הקרנות של כרמל ונצ'רס, קרן ההון סיכון של קבוצת ויולה שבבעלות אבי זאבי ושלמה דברת. הקרן השנייה של כרמל הסבה תשואה שלילית של 6.4% לעומת תשואה שלילית של 6% בסוף הרבעון השלישי של 2009.

פיטנגו של חמי פרס ורמי קליש גייסה מקלפרס 25 מיליון דולר לקרנות פיטנגו 3 ופיטנגו 4, אך ההשקעה בפיטנגו 3 לא מסבה עדיין נחת לקלפרס. כמה אקזיטים מוצלחים הביאו את פיטנגו 3 להתאוששות מהרבעון הקודם, והיא סיימה אותו עם תשואה שלילית של 10%, אך בסוף 2009 עדיין הציגה הקרן תשואה שלילית של 6.9%.

למרות האקזיט המוצלח בדיון נטוורקס, קרן JVP 4 של אראל מרגלית מציגה בעקביות תשואה שלילית על השקעתה וגם בסוף 2009 היא הסבה הפסד של 3.5% לקלפרס. קרן ההון סיכון ג'מיני ממשיכה לרשום תשואה שלילית של 2.2%.

קלפרס השקיעה עד היום כ־64.3 מיליון דולר בשש קרנות ישראליות: פיטנגו, כרמל, ג'מיני, JVP, יזראל סיד ואייפקס ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות